Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Najlepsze kanały komunikacji z lekarzem – postaw na nie, a osiągniesz sukces!

Zastanawiasz się, jakie są najskuteczniejsze sposoby dotarcia do lekarzy z przekazem marketingowym? Chcesz uzyskiwać wskaźnik open rate dla swoich reklam w wysokości 98%? Zatem ten artykuł to Twoja lektura obowiązkowa.

Wskazówkom, których Ci dzisiaj udzielimy, możesz zaufać – wynikają bowiem z naszego wieloletniego doświadczenia, rozległej wiedzy branżowej i setek zrealizowanych kampanii reklamowych, skierowanych do sektora medycznego. LekSeek to niezaprzeczalny lider na rynku marketingu farmaceutycznego.

Jeśli zależy Ci na dotarciu do jak największej liczby lekarzy, wybierz komunikację poprzez MMS. Wskaźnik open rate w przypadku tego kanału komunikacji wynosi od 95 do 98%. Od czego zależy sukces? Przede wszystkim od właściwie dobranej grafiki, tytułu i treści MMS-a – elementy te powinny przykuwać uwagę i zaskakiwać. MMS może mieć treść stricte reklamową, lecz także formę quizu lub konkursu. Nie zapomnij zamieścić w nim linku kierującego do strony produktowej lub Charakterystyki Produktu Leczniczego.

Duży potencjał mają także akcje realizowane przez Call Center. Krótka rozmowa telefoniczna z lekarzem, mająca na celu przekaz reklamowy bądź informacyjny, osiąga skuteczność rzędu 30%. W trakcie rozmowy, trwającej ok. 2-3 minuty, zostaje wymieniona nazwa leku (2-3 razy), jego cena, dawkowanie oraz cechy wyróżniające produkt na tle konkurencji. Skrypt rozmowy powstaje w kooperacji klienta z zespołem LekSeek.

Oprócz akcji MMS-owej i CC, warto rozważyć przesłanie przekazu marketingowego w newsletterze. Najlepszym wyborem będzie w tym przypadku Newsletter Expert (wskaźnik open rate – 15-16%). Jest on skierowany do lekarzy wybranej specjalizacji i zawiera informacje i materiały ukierunkowane na daną dziedzinę medycyny – podnosi to skuteczność przekazu. Wysyłki realizowane są dwa razy w miesiącu do specjalizacji, takich jak kardiologia, neurologia, psychiatria, okulistyka, chirurgia i ortopedia, pediatria, dermatologia, ginekologia i medycyna rodzinna. Przekaz może być w formie banera reklamowego albo artykułu sponsorowanego.

Ostatnią rekomendowaną przez nas formą komunikacji z lekarzem jest mailing. Tak jak w przypadku MMS-a, o skuteczności mailingu decydują odpowiednio dobrane elementy składowe, tj. grafika, tytuł i treść. Mailing może mieć treść stricte reklamową lub formę quizu albo konkursu. Open rate dla mailingu wynosi ok. 11-13%.

Jak widzisz, kanały dotarcia do lekarzy są różne. Aby odnieść sukces, zdecyduj się na kampanię reklamową wielokanałową (Multichannel). Najlepsze rezultaty daje bowiem przeplatanie i uzupełnianie się kanałów. Efektywność zapewni Ci zachowanie efektu synergii, odpowiedni pomysł na kampanię, w tym ciekawy content i grafika, a także właściwie wyselekcjonowana grupa docelowa. Musisz pamiętać, że kanały komunikacji należy dobierać pod kątem specjalizacji lekarzy – są bowiem grupy, które chętniej rozmawiają z pracownikiem Call Center, zaś w innych obserwujemy wyższy wskaźnik open rate przy newsletterach czy MMS-ach.

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży
multichannel w swojej firmie?

Z LekSeek to nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.
Programowanie
Projektowanie
Utrzymanie
Analiza działań

Artykuły związane z tematem

Skuteczny mailing? Tylko według tych zasad

Twoje mailingi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Być może popełniasz błąd na etapie kreacji swojego komunikatu. Poznaj 7 zasad projektowania mailingu, które zwiększą Twoje szanse na wysoki wskaźnik konwersji i ROI.

Link do źródła

Optymalny czas na wysyłkę e-maila

Chcesz zwiększyć swoje szanse na sukces kampanii e-mail marketingowej? Wyślij ją w odpowiednim (nie przypadkowym) czasie! Sprawdź, w jakich dniach i godzinach należy wysłać wiadomość, aby zainteresować odbiorcę i skłonić go do otworzenia e-maila.

Link do źródła

Reklama mobilna – Twój absolutny must have

Osoby korzystające z urządzeń mobilnych spędzają w internecie dwa razy więcej czasu niż osoby, które używają urządzeń stacjonarnych. Dlatego reklama mobilna to dla Ciebie absolutna konieczność. Przygotuj ją mądrze – z uwzględnieniem specyfiki kanału komunikacji i profilu odbiorcy.

Link do źródła