Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Co się działo w 2018 roku?

Czas podsumować mijający rok. Zrobiliśmy przegląd artykułów, które ukazały się w Akademii LekSeek w dobiegającym końca 2018 roku i wybraliśmy te, które koniecznie musicie sobie przypomnieć. Zapraszamy do lektury!

Na początek styczeń 2018. Informowaliśmy wówczas o 10 najlepszych aplikacjach dla lekarza. One mają potencjał! Pozwalają lekarzom pracować szybko, wygodnie i efektywnie. Zapewniają dostęp do wszechstronnych opisów produktów leczniczych, sprawdzają ryzyko wystąpienia groźnych interakcji farmakologicznych, weryfikują informacje w systemie eWUŚ. Pozwalają zarządzać grafikiem pracy i sprawnie przeprowadzać wizyty. Zamieszczane w nich reklamy nie są agresywne, stanowią część narzędzia pracy i dlatego – podobnie jak same aplikacje – wywołują wśród lekarzy pozytywne skojarzenia. Styczniowy artykuł dostępny jest tutaj.

Warto przyjrzeć się także najlepszym aplikacjom, po które sięgają pacjenci. Tę tematykę poruszaliśmy w marcowym wydaniu Akademii. Pisaliśmy, że najlepsze medyczne aplikacje dla pacjentów przypominają o konieczności zażycia kolejnej dawki produktu leczniczego, pozwalają zdalnie zapisywać się na wizyty oraz zapewniają dostęp do ponad 17 tysięcy ulotek leków. Można je pobrać zupełnie za darmo, oferują szereg użytecznych funkcji, a do tego są proste i przyjazne w obsłudze. Więcej na ten temat znajdziecie w tym artykule.

W maju podpowiadaliśmy, jakie są najskuteczniejsze sposoby dotarcia do lekarzy z przekazem marketingowym. Naszym wskazówkom możecie zaufać – wynikają bowiem z wieloletniego doświadczenia, rozległej wiedzy branżowej i setek zrealizowanych kampanii reklamowych, skierowanych do sektora medycznego. Jeśli chcecie uzyskiwać wskaźnik open rate dla swoich reklam w wysokości 98%, to koniecznie zapoznajcie się z tym tekstem.

Lipcowe wydanie Akademii było poświęcone Gabinetowi drWidget, czyli nowoczesnemu programowi do kompleksowego prowadzenia placówek medycznych. Reklama w Gabinecie drWidget to idealny wybór dla osób, które chcą, aby informacja o leku trafiła bezpośrednio do lekarzy, a przy tym stanowiła integralny element narzędzia pracy, z którego oni korzystają. Lekarze cenią Gabinet drWidget jako narzędzie pracy, a w opiniach na jego temat podkreślają, że jest bardzo przyjazny w obsłudze i intuicyjny. Równie pozytywnie postrzegane są przez lekarzy reklamy zamieszczane w Gabinecie. Stanowią jego integralną część, nie są więc dominujące, nie rozpraszają ani nie przeszkadzają w codziennej pracy. Zachęcamy do lektury lipcowego artykułu.

Na koniec pragniemy przypomnieć o wrześniowym wydaniu Akademii. Tym razem podrzuciliśmy Wam kilka skutecznych sposobów na dotarcie do stomatologów z przekazem reklamowym. Idealnym narzędziem do tego celu jest dr100, czyli program rekomendowany przez lekarzy stomatologów. Pozwala na kompleksowe zarządzanie gabinetem i kliniką stomatologiczną, zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Dr100, podobnie jak Gabinet drWidget, oferuje zróżnicowane możliwości skutecznej, a przy tym nieagresywnej promocji leku. Chcecie je poznać? W takim razie zajrzyjcie tutaj.

To by było na tyle, jeśli chodzi o podsumowanie 2018 roku. Do zobaczenia już wkrótce, w nowym, 2019 roku!

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży
multichannel w swojej firmie?

Z LekSeek to nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.
Programowanie
Projektowanie
Analiza działań
Wdrażanie

Artykuły związane z tematem

Zaufaj nam, konsumencie!

Zaufaj nam, konsumencie! Zdobycie zaufania klientów być może nigdy wcześniej nie było tak ważne. Jak firmy i marki mogą na nie zapracować? Drogą do tego są między innymi autentyczny, tworzony przez użytkowników content oraz szczerość w komunikacji z klientami.

Link do źródła

Skuteczny mailing? Tylko według tych zasad

Twoje mailingi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Być może popełniasz błąd na etapie kreacji swojego komunikatu. Poznaj 7 zasad projektowania mailingu, które zwiększą Twoje szanse na wysoki wskaźnik konwersji i ROI.

Link do źródła

Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje branżę reklamową?

O sztucznej inteligencji głośno już od dawna. Przez jednych uważana za szansę, przez innych za zagrożenie. Obecna w różnych dziedzinach, także w branży reklamowej. Czy jest jej przyszłością? W jaki sposób już teraz sztuczna inteligencja pomaga marketerom? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Link do źródła