Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Gabinet drWidget jako najlepsza forma dotarcia z przekazem marketingowym do lekarzy

Chcesz, aby informacja o Twoim leku trafiła bezpośrednio do lekarzy, a przy tym stanowiła integralny element narzędzia pracy, z którego oni korzystają? Reklama w Gabinecie drWidget będzie w tej sytuacji idealnym wyborem.

Gabinet drWidget to program do kompleksowego prowadzenia placówek medycznych, zarówno indywidualnych gabinetów, jak i większych przychodni. Korzysta z niego już 13 tys. lekarzy, a użytkowników systematycznie przybywa. Gabinet jest w pełni dostosowany do wymogów pracy placówki medycznej, spełnia m.in. wszystkie wymogi ustawy o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, umożliwia rozliczanie z NFZ i wystawianie recept. Usprawnia więc pracę lekarza na każdym etapie, a przy tym jest bezpłatny. To wszystko przyczynia się do jego rosnącej popularności w środowisku medycznym.

Lekarze cenią Gabinet drWidget jako narzędzie pracy, a w opiniach na jego temat podkreślają, że jest bardzo przyjazny w obsłudze i intuicyjny. Równie pozytywnie postrzegane są przez lekarzy reklamy zamieszczane w Gabinecie. Stanowią jego integralną część, nie są więc dominujące, nie rozpraszają ani nie przeszkadzają w codziennej pracy.

Program daje zróżnicowane możliwości nieagresywnej promocji leku. Przedstawiamy najlepsze i najskuteczniejsze kanały dotarcia do lekarzy za pomocą Gabinetu.

Moduł Recepta
W trakcie jej wystawiania, lekarz po wpisaniu w wyszukiwarkę pierwszych liter nazwy leku widzi wyświetlane na ekranie podpowiedzi rekomendowanego leku w danej terapii. Wybór tej formy reklamy oznacza, że na pierwszym miejscu w podpowiedziach lekarz zobaczy Twój lek.

Moduł Rozpoznanie
Tu reklama dostosowana jest do kodu ICD-10. W grupie leków przypisanych do danego kodu system w pierwszej kolejności wyświetla Twój produkt, jako ten rekomendowany w danej jednostce chorobowej i przypisany do danej jednostki.

Moduł Zalecenia
W przypadku tego modułu system wyświetla reklamowany lek jako pierwszy adekwatnie do wcześniejszych zaleceń dla pacjenta. Moduł jest sprzężony z modułem Recepta.

Moduł Szczepienia
Gdy lekarz kwalifikuje pacjenta na szczepienie, wypełnia rubrykę „Rodzaj szczepienia” (np. przeciw grypie, HPV), a następnie rubrykę „Zalecana szczepionka”, w której ordynuje konkretny preparat. System jako pierwszą na liście wskaże mu Twoją szczepionkę jako rekomendowaną.

Moduł Badanie
System wyświetla podpowiedzi sugerowanych leków odpowiednio do: przebytych przez pacjenta chorób oraz zgłaszanych już dolegliwości lub ze względu na fenotyp pacjenta, czyli płeć albo wiek pacjenta.

Reklama bannerowa 
Jest wyświetlana na dwa sposoby:
– lekarzom wybranych specjalizacji ( reklama kontekstowa),
– lekarzom przy pacjentach w wybranej grupie wiekowej bądź dla danej płci lub ze względu na przebyte choroby (ICD-10).

Banner „Nowości” – powitanie w systemie
Lekarz po zalogowaniu do programu widzi na ekranie informację o nowościach w programie. Banner „Nowości” może być wykorzystany jako nośnik reklamy.

Reklama bannerowa przy logowaniu
W ten sposób są reklamowane produkty OTC oraz suplementy diety. Reklama wyświetlana jest przy oknie do logowania.

Asystent dr Widget
Asystent jest wirtualnym doradcą lekarzy, korzystających z Gabinetu. Przekazuje informacje o nowościach w programie, wskazówki na temat obsługi, ciekawostki z rynku służby zdrowia. Jest to też narzędzie edukacyjno-informacyjne, za pomocą którego możliwa jest reklama Twojego leku.

Decyzja, którą z powyższych opcji wybrać, zależy w dużym stopniu od tego, z jakiego powodu chcesz poinformować lekarzy o leku. Czy to nowy produkt na rynku? Może zmienił się stopień jego refundacji, został dodany lub usunięty z listy refundacyjnej? W każdej z tych kampanii promocyjnych potrzebny będzie inny przekaz reklamowy, o innym stopniu nasilenia. Zapraszamy do kontaktu – przedstawimy wszystkie możliwości przeprowadzenia kampanii za pomocą Gabinetu drWidget. Doradzimy, który z wariantów będzie najskuteczniejszy.
Klient w momencie podpisania umowy otrzymuje od nas pełne statystyki, a co miesiąc – raporty dotyczące preskrypcji i prowadzonych działań reklamowych. Statystycznie preskrypcja promowanych leków wzrasta o około 30-40 % w skali miesiąca.

Artykuły związane z tematem

Smartfon zamiast reklamy telewizyjnej

Podczas bloków reklamowych chętnie sięgamy po smartfony. W tym czasie korzystamy z aplikacji typu social media, gamingowych, do zakupów oraz z komunikatorów – tak wynika z badania reklamy na smartfonach, komputerach osobistych i telewizorach, przeprowadzonego przez Gemius.

Link do źródła

Zwiększ sprzedaż w trudnym, letnim okresie

Latem Twoje wyniki sprzedażowe nie zachwycają? To żadna tajemnica. Możesz jednak poprawić swoje wyniki – w tym celu postaw na odpowiednio skonstruowany e-mail marketing! Oto pięć pomysłów, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż oraz osiągnąć sukces.

Link do źródła

Media, którym ufają internauci

Jakim mediom ufają internauci podczas poszukiwania informacji na temat produktów i usług? Portalom specjalistycznym, forom dyskusyjnym oraz portalom ogólnoekonomicznym. Takie wnioski płyną z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia – sprawdź szczegóły.

Link do źródła