Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Cyfryzacja służby zdrowia nabrała tempa

Już 1 grudnia br. wystawianie elektronicznych zwolnień stanie się obowiązkiem lekarzy. Również w czwartym kwartale 2018 roku ruszy pilotaż e-skierowania, zaś e-recepta wejdzie do powszechnego użytku w 2020 roku. Cyfryzacja polskiej służby zdrowia bez wątpienia nabrała tempa, a programy takie jak Gabinet drWidget i dr100 pomagają lekarzom przystosować się do zachodzących zmian.

Cyfryzacja polskiej służby zdrowia bez wątpienia nabrała tempa, a programy takie jak Gabinet drWidget i dr100 pomagają lekarzom przystosować się do zachodzących zmian.

Podczas pilotażu e-recepty, trwającego od 25 maja br., wystawiono ponad 23 tysiące elektronicznych recept. Skorzystało z nich 5,2 tys. pacjentów. Kolejny pilotaż tuż-tuż. Podobnie jak e-recepty, elektroniczne skierowania będą wystawiane w ramach Platformy P1. Pacjent otrzyma informację o wystawieniu takiego skierowania na adres poczty elektronicznej, numer telefonu lub w postaci wydruku.

Z kolei 1 grudnia z obiegu zostaną wycofane papierowe zwolnienia lekarskie. W wystawianiu e-zwolnień pomogą lekarzom asystenci medyczni – prezydent podpisał już ustawę wprowadzającą takie rozwiązanie. W nocy z 22 na 23 października został uruchomiony Rejestr Asystentów Medycznych, umożliwiający utworzenie upoważnienia do wystawiania e-ZLA przez osobę inną niż lekarz.

Jak widać, cyfryzacja polskiej służby zdrowia nabrała rozpędu. Najlepszą odpowiedzią na potrzeby lekarzy, wynikające z postępującej cyfryzacji, są programy do zarządzania placówkami medycznymi od LekSeek Polska, czyli: Gabinet drWidget oraz dr100. One już teraz pozwalają wystawiać elektroniczne recepty i zwolnienia, spełniają wymagania EDM i RODO. Oba programy pomagają lekarzom przystosować się do zachodzących zmian w sposób zupełnie bezstresowy, bowiem e-recepty i e-zwolnienia wystawia się w nich szybko i łatwo – zaledwie kilkoma kliknięciami. Nic zatem dziwnego, że korzysta z nich już kilkanaście tysięcy użytkowników i ich liczba stale rośnie.

Gabinet drWidget to bezpłatny program dedykowany zarówno indywidualnym praktykom, jak i większym przychodniom. Zaawansowany technologicznie, a zarazem przyjazny w obsłudze. Pozwala wygodnie zarządzać grafikiem pracy placówki oraz sprawnie przeprowadzać wizyty.

Gabinet drWidget przypadł do gustu lekarzom różnych specjalizacji (interna, rodzinny, ginekologia, pediatria, kardiologia itp.) i jest bardzo dobrym narzędziem do komunikacji z nimi. Wyświetlane reklamy są postrzegane przez lekarzy pozytywnie – stanowią integralną część programu, nie są więc dominujące, nie rozpraszają ani nie przeszkadzają w codziennej pracy. W Gabinecie drWidget możesz promować swój produkt na różne sposoby, m.in.: poprzez pozycjonowanie w wyszukiwarce leków, reklamy bannerowe czy Asystenta DRW (wirtualnego doradcę lekarzy). Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj

Natomiast dr100 został stworzony z myślą o gabinetach i klinikach stomatologicznych. Służy do kompleksowego zarządzania takimi placówkami – zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Został wyposażony w praktyczne narzędzia, ułatwiające codzienną pracę lekarzy, jest prosty i intuicyjny w obsłudze, dostępny w „chmurze” i na bieżąco aktualizowany. Liczne zalety programu sprawiają, że jest on rekomendowany przez lekarzy stomatologów. Podobnie jak Gabinet drWidget, dr100 idealnie sprawdza się jako narzędzie komunikacji z lekarzami. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? W takim razie przeczytaj ten artykuł.

Pamiętaj, że dzisiejsze uczestnictwo w informatyzacji służby zdrowia gwarantuje Ci lepszą pozycję w przyszłości.

Artykuły związane z tematem

Bot zamiast człowieka?

Wirtualny asystent to przyszłość w relacjach z klientami. Rewolucja nastąpi już wkrótce: według prognoz, w ciągu trzech lat udział wirtualnych asystentów (botów) w rozmowach z klientami zwiększy się do 40%. Sprawdź, w czym boty są lepsze od ludzi.

Link do źródła

Nowości w świecie mobile

Przyspieszone strony mobilne (AMP), progresywne aplikacje internetowe (PWA) oraz aplikacje błyskawiczne (Instant Apps) – te nowości mogą być przyszłością branży mobile. Czy już je znasz? Czy wiesz, co możesz dzięki nim zyskać?

Link do źródła

E-skierowanie tuż-tuż

Jeszcze w tym roku wystartuje pilotaż e-skierowania – to kolejny krok ku długo oczekiwanej cyfryzacji służby zdrowia. W związku z pilotażem konieczna jest modyfikacja części przepisów dotyczących zasad udzielania świadczeń opieki zdrowotnej.

Link do źródła