Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

To się opłaca: reklama w aplikacji

Coraz więcej czasu spędzamy, korzystając z aplikacji mobilnych (prawie 5 h dziennie!) i coraz więcej w nich wydajemy (w 2021 roku: 170 miliardów dolarów). Raczej nikogo nie trzeba już przekonywać, że reklama w aplikacji to dobra inwestycja.

Powyższe dane pochodzą z raportu App Annie “State of Mobile 2022”. W stosunku do ubiegłego roku, na największych rynkach poświęca się aplikacjom o 30% więcej czasu i wydaje w nich o 19% więcej pieniędzy (sprawdź szczegóły tutaj).

Które aplikacje mobilne cieszą się największą popularnością? TOP 3 w 2021 roku wyglądało następująco: TikTok, Instagram i Facebook (tak podaje firma Apptopia). Na kolejnych miejscach zestawienia uplasowały się komunikatory – WhatsApp, Telegram, Snapchat. Siódma lokata należy do Zooma, bardzo użytecznego w ostatnich dwóch latach, w czasie nauki i pracy zdalnej. A skoro o pracy mowa…

Aplikacje mobilne, z których codziennie korzystają lekarze

Jak wiadomo, pandemia znacząco przyspieszyła cyfryzację systemu ochrony zdrowia. Jednak zanim usłyszeliśmy o koronawirusie, 77% przedstawicieli personelu medycznego deklarowało korzystanie w swojej pracy z cyfrowych rozwiązań, w tym aplikacji mobilnych (dane z raportu Future Health Index 2019). Nic w tym dziwnego, ponieważ nowoczesne rozwiązania na smartfony i tablety mają naprawdę dużo do zaoferowania.

-> Zdalne przedłużenie e-recepty? Z odpowiednią aplikacją to możliwe. Gdy pacjentowi kończy się opakowanie leku stałego, ze swojego internetowego konta wysyła do lekarza prośbę o przedłużenie terapii. Komunikat PUSH od aplikacji* poinformuje adresata o tym, że podopieczny czeka na e-receptę. Jeśli lekarz ją wystawi, na koncie pacjenta pojawi się kod dostępu, niezbędny do wykupienia leku.

Aplikacja mobilna z funkcją wystawiania e-recept przydaje się nie tylko do zdalnej opieki nad pacjentem, lecz także w czasie wizyt domowych albo w przypadku awarii sprzętu komputerowego.

-> Szybkie sprawdzenie informacji o leku, takich jak dawkowanie lub refundacja? Wystarczy telefon i aplikacja, np. z serii drWidget. Zamiast wertować obszerny receptariusz, można po prostu wpisać nazwę produktu do wyszukiwarki, by już po chwili przeglądać jego szczegółowy opis.

-> Baza interakcji, ICD-9 oraz ICD-10 w telefonie? Tak, a także kalkulatory medyczne, normy i skale powszechnie stosowane w medycynie. Z tego wszystkiego codziennie korzystają lekarze, przy czym nie każda pobrana aplikacja zostanie z użytkownikiem już na stałe. Selekcję przetrwają tylko te o prostej, intuicyjnej obsłudze oraz rzetelnej zawartości, najlepiej od sprawdzonego dostawcy oprogramowania.

Medyczna aplikacja mobilna atrakcyjna dla reklamodawcy?

Z całą pewnością tak! Jak podaje cytowany wcześniej raport App Annie “State of Mobile 2022”, w minionym roku wydatki na reklamę mobilną osiągnęły wartość 295 miliardów dolarów, co oznacza 23% wzrost w stosunku do 2020 r. Przewiduje się, że kwota ta będzie rosnąć i w bieżącym roku wyniesie 350 miliardów dolarów.

Jeśli chcesz dotrzeć do lekarzy ze swoim przekazem, koniecznie zainteresuj się mobilnymi aplikacjami medycznymi. Twoi odbiorcy je doceniają, a zatem reklamy w nich umieszczone również mogą liczyć na pozytywny odbiór. Ważne, aby nie były agresywne ani nie przeszkadzały w użytkowaniu – właśnie takie miejsca reklamowe mogą zaoferować produkty z serii drWidget.

Metody promocji w aplikacjach mogą przybierać różne formy – do wyboru są m.in. bannery i pozycjonowanie leków w wyszukiwarce. Decydując się na kampanię reklamową, zwróć uwagę na to, czy jest możliwe klasyfikowanie użytkowników, czyli lekarzy, na przykład ze względu na typ specjalizacji. W ten sposób można jeszcze precyzyjniej dopasować treść wyświetlanych reklam do typu użytkownika i trafiać z przekazem do wybranej przez siebie grupy odbiorców.

***

Jeśli zainteresował Cię temat reklamy w aplikacji mobilnej i chcesz porozmawiać ze specjalistą w tej dziedzinie, skontaktuj się z Działem Sprzedaży firmy LekSeek Polska.

* Mowa o aplikacji Gabinet drWidget.

Artykuły związane z tematem

Coraz więcej marek na TikToku

TikTok przyciąga coraz większą liczbą użytkowników i wysokimi zasięgami organicznymi. Zajrzyj do artykułu i dowiedz się, z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się marki dołączające do TikTokowej społeczności.

Link do źródła

Wzorcowy landing page

Nie stworzysz go na oślep. Aby współczynnik konwersji spełnił Twoje oczekiwania, musisz przestrzegać ośmiu zasad. Koniecznie się z nimi zapoznaj, zanim przystąpisz do prac nad nową stroną docelową.

Link do źródła

Wspieraj sprzedaż odpowiednim contentem

Nie wiesz, jaki content jest odpowiedni dla Twojej firmy? Na początek wsłuchaj się w pytania klientów - one wyznaczą Ci kierunek. Na podstawie najczęściej zgłaszanych wątpliwości z pewnością przygotujesz wartościowy content.

Link do źródła