DrWidget PES

Aplikacja mobilna DrWidget PES to bezpłatne i łatwe w obsłudze narzędzie, które pozwoli przygotować się do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Wystarczy telefon, aby móc utrwalać wiadomości – niezależnie od miejsca, o dowolnej porze.

Zaletą aplikacji jest również i to, że daje użytkownikowi do wyboru wiele możliwości przyswajania wiedzy. Dotyczy to zarówno tempa nauki, ilości powtarzanego materiału, jak i stopnia jego trudności. Dogodne dla siebie opcje znajdzie tu zarówno ten kandydat, który dopiero zaczyna przygotowania do egzaminu, jak i ten, który swobodnie porusza się w jego tematyce.

Bazę testów egzaminacyjnych można przeglądać na dwa sposoby: w trybie pytań lub egzaminu. W trybie pytań system wyświetla kolejne pytania z egzaminu. Gdy użytkownik wskaże odpowiedź, od ręki otrzymuje informację, czy jest ona poprawna. Można przejść kolejno przez wszystkie pytania, można również zakończyć test na dowolnym pytaniu.

W trybie egzaminu użytkownik decyduje, jak chce go zdawać i jaki poziom trudności wybiera. Najprostszą opcją jest „pytanie plus poprawna odpowiedź”. Trudniejszy wariant wymaga od użytkownika samodzielnego udzielania odpowiedzi. Jej poprawność można sprawdzić na bieżąco lub dopiero przy wyniku całego egzaminu. Do wyboru jest także kolejność wyświetlania pytań. Może to być kolejność losowa, jak również oryginalna, czyli ta, w której pytania pojawiły się na egzaminie. Użytkownik może ponadto zdecydować, czy zdać cały test, czy podzielić go na części.

Warto wspomnieć o innych ciekawych udogodnieniach, w które wyposażona jest aplikacja. Można na przykład wybrać ulubione pytania i wracać do nich w dowolnym momencie. Pomocna w przyswajaniu wiedzy jest także opcja zapamiętywania wyników. System zapisuje poprawne i błędne odpowiedzi, czas całego egzaminu oraz średni czas, przeznaczony na jedno pytanie. Wyniki prezentowane są także na wykresie.

Technologie

LekSeek SIM:
Baza ICD-10, Baza ICD-9, Baza kalkulatorów
Narzędzia:
Java, Objective-C