Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Najlepsze aplikacje, po które sięgają pacjenci

Pacjenci są gotowi na cyfryzację służby zdrowia – tak wynika z badania opinii, zrealizowanego na zlecenie LekSeek Polska*. Prawie 3 na 4 osoby chciałyby otrzymywać receptę lub zwolnienie drogą elektroniczną (np. poprzez e-mail). Ankietowani zauważają potencjał nowych technologii i ich zastosowania w medycynie. Według niemal 70% uczestników badania rozwój telemedycyny pozytywnie wpłynie na życie społeczne.

Nic zatem dziwnego, że już teraz chętnie sięgają po dostępne na rynku nowoczesne rozwiązania stworzone z myślą o zdrowiu. Przygotowaliśmy listę najlepszych aplikacji mobilnych dla pacjentów – sprawdź koniecznie, co przypadło do gustu tej grupie odbiorców.

 

To elektroniczny kalendarzyk kuracji, wyposażony w cenną funkcję, jaką jest przypominanie o konieczności zażycia kolejnej dawki danego produktu leczniczego. Rozwiązanie idealne dla wszystkich zapominalskich oraz tych, którzy przyjmują kilka leków i potrzebują pomocy w uporządkowaniu swojego planu terapii. Aby ustawić alert, należy wprowadzić do systemu niezbędne dane, w tym nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania preparatu oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko czekać na „przypominajkę” ze strony aplikacji.

 

 

Jak sugeruje nazwa, aplikacja zawiera bazę ulotek produktów leczniczych. Pacjent znajdzie tutaj wszystkie potrzebne mu informacje, w tym dotyczące stosowania leku, możliwych działań niepożądanych, interakcji, przedawkowania itp. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, aby zyskać nieograniczony dostęp do ponad 17 tysięcy szczegółowych opisów produktów.

 

Aplikacja oferuje szereg przydatnych funkcjonalności. Dzięki niej można nie tylko sprawdzić cenę wybranego leku, lecz także znaleźć jego zamiennik. System wyświetli podstawowe informacje o każdym preparacie, ale pacjent może skorzystać z opcji przekierowania do aplikacji Opisy Leków. Tam dostępne są wyczerpujące charakterystyki wszystkich produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Aplikacja Ceny Leków ma jeszcze jedną użyteczną funkcjonalność. Otóż, pozwala ona szybko odnaleźć apteki na mapie Polski i zweryfikować ich dane, w tym m.in. adresy oraz godziny otwarcia. Dzięki temu każdy pacjent bez trudu trafi do apteki, by kupić potrzebny mu produkt.

 

Ta aplikacja to kompendium wiedzy na temat bezpłatnych produktów objętych programem 75+. Adresowana jest do wszystkich zainteresowanych tym projektem, zarówno do pacjentów i ich opiekunów, jak i lekarzy oraz farmaceutów. Praktyczna wyszukiwarka pozwala szybko dotrzeć do szczegółowego opisu wybranego preparatu. Aplikacja posiada opcję automatycznych, regularnych aktualizacji – nowa lista darmowych produktów dla pacjentów powyżej 75 roku życia jest ogłaszana przez resort zdrowia co 2 miesiące.

 

To elektroniczny dzienniczek szczepień. Rodzice wprowadzają do systemu dane dziecka (przede wszystkim jego datę urodzenia) i na tej podstawie otrzymują „przypominajkę” o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach – w momencie, gdy dziecko osiągnie odpowiedni do nich wiek. Aplikacja jest również bazą wiedzy o chorobach, przeciwko którym stosowane są szczepienia oraz źródłem informacji na temat dostępnych szczepionek.

 

Również ta aplikacja dedykowana jest rodzicom. Pozwala ona porównać wyniki dziecka z siatkami centylowymi – jedną z obiektywnych metod oceny rozwoju fizycznego dziecka. Wystarczy podać płeć, wagę, wzrost i obwód głowy dziecka, a aplikacja wskaże, jak rozwija się maluch. System zapamiętuje wprowadzone dane, wynik i datę. Dzięki regularnemu uaktualnianiu informacji rodzice zyskują bazę wiedzy o kolejnych etapach wzrastania malucha.

 

To propozycja dla osób spodziewających się dziecka. Dzięki aplikacji dowiedzą się, jaką grupę krwi oraz jaki kolor oczu może mieć ich dziecko. Dodatkowo sprawdzą prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji laktozy. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, aby zaspokoić swoją ciekawość. Należy podać dane rodziców dziecka oraz opcjonalnie dziadków – aplikacja wykona stosowne obliczenia, a następnie poda procentowy wynik.

 

Co prawda to nowość na rynku aplikacji mobilnych dla pacjentów, ale ma potencjał! Aplikacja pozwala umawiać wizyty w dogodnym dla pacjenta terminie. Istnieje także możliwość odwołania wizyty i zmiany jej terminu. Aplikacja dedykowana jest pacjentom placówek korzystających z progczyli nowoczesnego narzędzia do zarządzania gabinetem i kliniką stomatologiczną.

Wszystkie wymienione aplikacje mają dwie cechy wspólne. Po pierwsze, są bezpłatne. Można je pobrać zupełnie za darmo ze sklepów: App Store i Google Play. Po drugie, każda z aplikacji jest bardzo prosta, intuicyjna w obsłudze. Korzystanie z nich nikomu nie przysporzy nawet najmniejszych trudności.

* Badanie przeprowadzono metodą wywiadów on-line (CAWI) na reprezentatywnej grupie 1000 osób. Raport z badania dostępny jest na

  • LED High Bay Light   The purpose of led lights is to sell low-cost, user-friendly smart home equipment directly to consumers. We already like this brand’s very cheap cameras-now it also offers very cheap smart bulbs. ledNot only are they cheap-they are also great smart bulbs, with high brightness and full support for LEDs. They also offer a range of color temperature options from soft white to daylight, which is extremely rare among smart bulbs for less than $ 20, let alone less than $ 10. And since every router has a Wi-Fi wireless network, you don’t need additional smart home hub hardware plugged into the router to use them. All of this makes them one of the simplest smart lighting options I’ve tested, with great value. Please read our led

Artykuły związane z tematem

RODO tuż-tuż. Co się zmieni?

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 25 maja 2018 roku. Dowiedz się, jak unijne rozporządzenie wpłynie na branżę marketingu internetowego.

Link do źródła

Polacy interesują się chorobami

Polacy chętnie rozmawiają o chorobach, także w mediach społecznościowych. Sprawdź, jak dotrzeć ze swoim przekazem do jak największej liczby osób.

Link do źródła

Diagnozuj potrzeby swoich klientów

Jednym z założeń Design Tkinking jest koncentracja na użytkowniku, zrozumieniu jego świadomych i nieświadomych potrzeb. Czy potrafisz skutecznie diagnozować potrzeby swoich klientów?

Link do źródła