Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Co się działo w 2023 roku? [PODSUMOWANIE]

Szukaliśmy optymalnych miejsc na kampanie reklamowe. Podpowiadaliśmy, jak lepiej tworzyć reklamy. Ostrzegaliśmy przed błędami. Zajrzyj do podsumowania roku, aby mieć pewność, że żaden ważny tekst Cię nie ominął.

Już za kilka dni pożegnamy 2023 rok. Jak zostanie zapamiętany? Jako czas niepotrzebnych wojen, płonących wysp i innych nieszczęść? A może będzie nam przypominał, że jako społeczeństwo potrafimy się zmobilizować i wyrazić swoje zdanie, osiągając przy tym rekordową od 1989 roku frekwencję w wyborach parlamentarnych? Mamy nadzieję, że 2023 rok przyniósł naszym czytelnikom niejeden sukces i powód do uśmiechu. A co działo się w Akademii LekSeek? Poniżej przypominamy najciekawsze – w naszej subiektywnej opinii – tematy z ostatnich 12 miesięcy.

Na początku roku chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na najczęściej popełniane błędy. Z raportu marki Nadwyraz.com wynika, że są to błędy ortograficzne (80%). Kolejne miejsca niechlubnego podium zajęły błędy leksykalne (12,6%) oraz fleksyjne (4,7%). Chcesz wiedzieć, jak uniknąć upokarzającej wpadki językowej? Zajrzyj do TEGO artykułu.

W marcu sprawdziliśmy, skąd lekarze czerpią wiedzę o lekach. Okazuje się, że receptariusze są passe i ich miejsce zastąpiły aplikacje. Nic w tym dziwnego; aplikację pobiera się tylko raz, w dodatku za darmo, aktualizacje odbywają się automatycznie – użytkownik nie musi o nich pamiętać, a zawsze korzysta z rzetelnych informacji o produktach leczniczych. Decydując się na aplikację mobilną, wszystkie potrzebne dane lekarz ma stale pod ręką – w swoim telefonie. Nie musi dźwigać publikacji książkowej np. na wizyty domowe. Można tak jeszcze długo wymieniać, ale co to oznacza dla Ciebie? Jakie formy reklamy oferują aplikacje? Sprawdź TUTAJ.

Przerwa na kawę? OK, ale koniecznie z branżowym newsletterem. W kwietniu opublikowaliśmy TOP 3 newsletterów, które regularnie czytają lekarze. Było coś uniwersalnego, coś dla konkretnych typów specjalistów oraz coś dla pasjonatów nowych technologii. Sporo powierzchni na banner reklamowy lub artykuł sponsorowany. Jeśli jeszcze nie znasz ww. newsletterów, a chciałbyś, to zajrzyj do kwietniowego wydania Akademii.

Skoro był newsletter, to nie mogło zabraknąć mailingu. To świetny sposób, aby poinformować o zmianach w refundacji, nowym produkcie lub szkoleniu. W lipcu podrzuciliśmy Ci kilka tipów, które powinieneś sobie wziąć do serca, jeśli chcesz, aby odbiorca zechciał przeczytać (albo chociaż przejrzeć) Twój mailing. W październiku rozwinęliśmy temat i zdradziliśmy Ci sposób na podniesienie wskaźnika Open Rate nawet o 29%. Umknął Ci ten artykuł? Znajdziesz go TUTAJ.

Troszkę zaburzyliśmy chronologię w imię spójności tematycznej, ale już wracamy do maja 2023 roku. Wtedy to zasugerowaliśmy, że błędem jest pomijanie farmaceutów podczas planowania kampanii promocyjnych. W dużej mierze to od nich zależy, który produkt leczniczy kupi pacjent. Przykładowo, zamiast droższego produktu oryginalnego, przepisanego przez lekarza, farmaceuta może zaproponować kupno tańszego produktu generycznego – taka możliwość z pewnością przypadnie do gustu niejednemu pacjentowi. Dlatego warto zastanowić się, jak skutecznie dotrzeć do farmaceutów ze swoim komunikatem. My już sprawę przemyśleliśmy – sprawdź nasze wnioski w TYM artykule.

Last but not least – listopad 2023 roku. W zeszłym miesiącu zaprezentowaliśmy całkiem nową powierzchnię reklamową: LekDlaDziecka.pl. Serwis odwiedzają osoby zainteresowane bezpłatnymi lekami dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży – mogą tutaj szybko sprawdzić, czy dany produkt jest refundowany i zapoznać się z jego szczegółowym opisem. Możliwa forma promocji na nowej stronie to oczywiście banner. Jak powinna wyglądać skuteczna reklama tego typu? Dowiesz się z lektury TEGO artykułu.

Tak w skrócie minęło nam 12 ostatnich miesięcy w Akademii LekSeek. W okresie świąteczno-noworocznym łapiemy oddech, czego i Wam życzymy 😉 Wracamy z nową energią pod koniec stycznia – do zobaczenia!

Artykuły związane z tematem

Świąteczne wydatki 2023

747 zł - tyle średnio Polacy postanowili wydać na prezenty, natomiast 969 zł miały pochłonąć zakupy spożywcze, dekoracje i ewentualne podróże. W 2022 roku święta kosztowały nas przeciętnie 1259 zł.

Link do źródła

Przegląd reklam świątecznych

Święta to temat mocno wyeksploatowany. Trzeba sporo wysiłku i kreatywności, aby trafić do zestawienia najlepszych świątecznych kampanii. Sprawdź, komu się udało.

Link do źródła

Czym jest reguła niedostępności?

Pierwsze dni listopada to nie tylko początek świątecznych kampanii, lecz także powrót słynnego Burgera Drwala. Sukces tej kanapki można wytłumaczyć działaniem psychologicznej reguły niedostępności.

Link do źródła