Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

ChatGPT przystąpił do egzaminu z interny. Jak mu poszło?

O AI ciągle jest głośno – zaskakuje nas swoimi osiągnięciami w różnych dziedzinach. Popularny ChatGPT poradził sobie z takimi wyzwaniami jak amerykański egzamin licencjonowania medycznego i europejski egzamin z podstawowej kardiologii. Nic więc dziwnego, że polscy naukowcy postanowili sprawdzić, jak narzędzie wypadnie na egzaminie z interny.

Badacze z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy zadali ChatowiGPT prawie 1200 pytań, z którymi wcześniej mierzyli się zdający egzamin w latach 2013-2017. Pytania sklasyfikowano, uwzględniając ich stopień złożoności, trudności i długości. Czy ChatGPT uzyskał wymagane 60%, aby zdać egzamin? Odpowiedź jest przecząca. Wyniki popularnego chatbota plasowały się w przedziale 47,5% – 53,33%, mediana wyniosła 49,37%. Lepiej wypadli egzaminowani ludzie – osiągnęli od 65,21% do 71,95%.

Na ten moment sztuczna inteligencja nie zastąpi lekarza z krwi i kości. Droga do tego zawodu jest długa i wymaga wielu lat sumiennej nauki i pracy, których zwieńczeniem powinna być pozytywna ocena z Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Najbliższa szansa na zmierzenie się z testem w sobotę 21 września.

Chociaż egzamin dopiero za kilka miesięcy, warto już teraz sprawdzić stan swojej wiedzy, np. rozwiązując zadania z lat ubiegłych. Można do sprawy podejść tradycyjnie i zdecydować się na kserówki, ale jest to rozwiązanie nieekologiczne i nieekonomiczne. Z pomocą przyszłym lekarzom przychodzą firmy IT, udostępniające bazę testów egzaminacyjnych w formie aplikacji mobilnej. Jak korzystać z takiego narzędzia? Sprawdzamy na przykładzie drWidget LEP.

Po zainstalowaniu aplikacji uzyskujemy dostęp do egzaminów z lat 2008-2015 oraz 2021-2023. Przed przystąpieniem do pracy musimy zdecydować, czy chcemy:

  • rozwiązywać cały egzamin, czy zestaw składający się z 10, 20 lub 30 pytań;
  • być od razu informowani, czy dobrze odpowiedzieliśmy, czy też wynik ma być podany dopiero po rozwiązaniu wszystkich zadań; możemy również przeglądać test z zaznaczonymi poprawnymi odpowiedziami;
  • aby system wyświetlał pytania w losowej kolejności, czy dokładnie w takiej, w jakiej pojawiły się na egzaminie.

Podczas rozwiązywania testu zauważamy, że drWidget LEP posiada funkcję zapamiętywania pytań. Przydatna funkcjonalność – w razie problemów z konkretnym pytaniem, możemy je zapisać, a potem wracać do niego, by utrwalić wiedzę. Co więcej, twórca aplikacji umożliwił rozwiązywanie testu składającego się wyłącznie z takich zapisanych przez użytkownika pytań.

LEK zaliczony, no to wybieramy specjalizację. Mijają lata i znów musimy zmierzyć się z egzaminem – tym razem jest to PES. Czy i w takiej sytuacji aplikacja pomoże nam w nauce? Owszem, możemy skorzystać na przykład z oferty drWidget PES. Możliwości ma podobne do drWidget LEP, różni się oczywiście zawartością, znajdziemy tu bowiem testy egzaminacyjne z 60 specjalizacji. Jeśli po pobraniu drWidget PES okaże się, że brakuje naszej specjalizacji, to nic straconego – wystarczy wysłać prośbę o jej dodanie bezpośrednio z aplikacji.

Seria drWidget może towarzyszyć lekarzowi także po zdaniu egzaminów. Oprócz ww. rozwiązań oferuje jeszcze 8 innych aplikacji, przydatnych w codziennej pracy. Wszystkie dostępne narzędzia zostały opisane TUTAJ. Zajrzyj, jeśli szukasz odpowiedniego miejsca na swój komunikat skierowany do lekarzy.

Artykuły związane z tematem

Senior gwiazdą internetu? Sukcesy silver influencerów

Lubią Facebooka i YouTube - nie tylko przeglądają dostępne treści, lecz także publikują własne. Dzielą się doświadczeniem życiowym, mówią o uniwersalnych wartościach. W efekcie mogą się pochwalić wyższym wskaźnikiem zaangażowania niż ich młodsi koledzy.

Link do źródła

Jak AI radzi sobie w tworzeniu kampanii?

Tej rewolucji nic już nie zatrzyma – polskie i zagraniczne marki angażują sztuczną inteligencję do pracy nad kampaniami. Efekty? Oceń osobiście: zajrzyj do krótkiego przeglądu kampanii powstałych przy użyciu AI.

Link do źródła

Sposób na lepszą produktywność zespołu

To grywalizacja 3.0. Jak się okazuje, pracownicy biorący aktywny udział w grywalizacji 3.0 mogą się pochwalić świetnymi wynikami w pracy – średnio osiągają 112% targetu. Zajrzyj do artykułu i sprawdź, czy grywalizacja 3.0 to rozwiązanie dobre dla Twojej firmy.

Link do źródła