Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

LekDlaDziecka.pl - nowe miejsce w sieci dla zainteresowanych lekami z wykazu 18-

Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, dostępnej pod adresem LekDlaDziecka.pl, aby szybko zweryfikować, czy dany produkt jest refundowany i móc zapoznać się z jego szczegółowym opisem. Dowiedz się więcej o nowej stronie i zdecyduj, czy to dobre miejsce na Twoją reklamę.

Tegoroczny wrzesień przyniósł dużą zmianę, poszerzył się bowiem krąg osób uprawnionych do otrzymania bezpłatnych leków. Po pierwsze, nowymi beneficjentami zostały dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia; po drugie, program leki 75+ zmienił swoją formułę na 65+. Od 2016 roku seniorzy, co najmniej 75-letni, mogli uzyskać nieodpłatnie produkty znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzystało średnio 1,2 mln osób miesięcznie.

Przez ostatnie 7 lat rzetelnych informacji o bezpłatnych lekach dla seniorów dostarczał serwis LekSeniora.pl. A gdzie szukać wiadomości na temat refundowanych produktów dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży? Pod adresem LekDlaDziecka.pl. Po wejściu na stronę zobaczymy wyszukiwarkę, do której można wpisać:

  • nazwę preparatu – już po chwili pojawi się informacja, czy lek jest refundowany, a także jego wyczerpujący opis,
  • nazwę konkretnej choroby – wówczas system wskaże produkty stosowane w jej leczeniu.

Pod wyszukiwarką znajdują się wykazy najczęściej szukanych leków i chorób. Obok jest miejsce na banner reklamowy o wymiarach 250×300 px. Dasz wiarę, że bannery z sukcesem funkcjonują już prawie 30 lat? Pierwsza tego typu reklama została zamieszczona na HotWired.com 27 października 1994 roku. Był to kolorowy napis na czarnym tle “Have you ever clicked your mouse right HERE?” wraz ze strzałką wskazującą na “YOU WILL”. Przekaz był skuteczny: współczynnik klikalności wyniósł 44%.

Dziś wiemy, że sam tekst, nawet bardzo błyskotliwy, to za mało. Wzrok internautów o wiele bardziej przyciągają obrazy, ponoć warte więcej niż tysiąc słów. Możesz nawet pokusić się o animację – trudno przejść obok niej obojętnie. Tylko nie popełniaj wciąż nierzadkiego błędu, jakim jest niewyeksponowanie przycisku call to action. Nie trzeba długo szukać, aby znaleźć bannery, na których CTA zlewa się z tekstem, ginie na grafice. Rozważ przycisk w kontrastowym kolorze, który przykuje uwagę odbiorcy i zwiększy szansę na kliknięcie w reklamę.

W serwisie LekDlaDziecka.pl można zamieścić banner nie tylko na stronie głównej, lecz także na podstronach z opisami leków. W tym przypadku będzie to reklama prostokątna o wymiarach 160×600 px. Analogicznie możliwości promocji wyglądają pod adresem LekSeniora.pl, a także LekiCiazaPlus.pl*. Zaletą wszystkich wymienionych stron jest przejrzystość i minimalizm – bannery dobrze prezentują się w takim otoczeniu. Mają szansę zostać zauważone, w przeciwieństwie do serwisów, które zasypują odbiorcę nadmiarem informacji i reklam, poukładanych w sposób nieprzemyślany, utrudniający percepcję.

Niejeden wieszczył już zmierzch ery bannerów, tymczasem w 2023 roku nadal mają się świetnie. Do sprawy trzeba jednak podejść kreatywnie – jeśli masz z tym problem, skorzystaj z porady eksperta. Koniecznie zapytaj także o inne dostępne formy reklamy, nie tylko w serwisach. Dane kontaktowe do eksperta znajdziesz TUTAJ.
 
 

*Serwis dla osób zainteresowanych bezpłatnymi lekami dla kobiet w ciąży, działający od 2020 roku.

Artykuły związane z tematem

Jak rozważnie podnosić ceny

W ostatnim czasie robią to chyba niemal wszyscy. Pytanie, kto wychodzi dobrze na podwyżkach cen, a kto traci klientów. Jeśli nie chcesz być w tej drugiej grupie, zajrzyj do artykułu.

Link do źródła

SEO: strategiczne czy “normalne”?

Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś, to warto uzupełnić wiedzę. Strategiczne SEO nie powiela schematów, oferuje więcej narzędzi i zmienia relację klient-podwykonawca.

Link do źródła

Jeszcze raz o AI

W Polsce tylko 15% przedsiębiorstw wdrożyło AI (stan na lipiec 2023). Zanim zdecydujesz: wdrażać czy nie, sprawdź szanse i zagrożenia wynikające ze stosowania AI w marketingu.

Link do źródła