Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Cicha reklama, głośny wydźwięk

Zastanawiasz się, jak skutecznie dotrzeć do konsumenta, nieustannie atakowanego setkami reklam? Poirytowanego i znudzonego, niedowierzającego w rzetelność zapewnień reklamodawców? Podpowiadamy: daj klientowi coś, czego inni nie dają, postaw na cichą reklamę, a uzyskasz głośny wydźwięk.

Reklamy są wszędzie, towarzyszą nam od rana do nocy. Widzimy je, przeglądając Facebooka przy porannej kawie, słyszymy w radiu, jadąc do pracy, pojawiają się, gdy sprawdzamy maila. Patrzą na nas z billboardów, czekają za wycieraczkami, wiszą na klamkach. Przeszkadzają podczas oglądania telewizji, denerwują natrętnymi telefonami. Bronimy się przed nimi, jak możemy: instalując na komputerze programy blokujące reklamy, usiłując usunąć swój numer telefonu z baz danych wykorzystywanych do telemarketingu, klikając w mailach „Wypisz z listy subskrybentów”.

I Twój klient czasem jest poirytowany wszechobecnymi reklamami. Chciałby, aby na chwilę zamilkły, dały odetchnąć. Nie do końca im wierzy. Dlatego rozważ nieco mniej standardowe sposoby dotarcia do swoich odbiorców. Przekonasz się, że cicha reklama często oznacza głośny wydźwięk.

Zastanów się, co możesz dać swoim potencjalnym klientom, tak zupełnie za darmo. Może mógłbyś zorganizować dla nich akcję edukacyjną? Oczywiście jej tematyka byłaby zależna od produktów, które oferujesz. Co robić, aby uniknąć chorób serca? Jakie są objawy chorób tarczycy? Jak prowadzić dzienniczek snu? To kilka dobrych przykładów. Dzięki Tobie pacjenci zyskają cenną, merytoryczną wiedzę. Dowiedzą się także o Twoim produkcie, bowiem poinformujesz ich, że partnerem akcji jest firma X, producent leku Y na serce, tarczycę, sen itp.

Co jeszcze możesz zaoferować odbiorcom swoich usług? Może bezpłatną aplikację na telefon, pomocną w procesie terapii? Niech inspiracją będzie dla Ciebie „Weź dawkę”, czyli aplikacja przypominająca pacjentom o konieczności zażycia kolejnej dawki produktu leczniczego, albo MyDr Diabetologia, tj. elektroniczny dzienniczek pomiarów glukozy. Taka aplikacja może być idealnym nośnikiem nienachalnej reklamy.

Ciekawy sposób na niestandardową reklamę oferuje Gabinet drWidget, czyli popularny w środowisku medycznym program do zarządzania indywidualną praktyką lekarską lub przychodnią. Jego użytkownicy mają możliwość wysyłania swoim pacjentom materiałów edukacyjnych, prosto na ich adres mailowy. Wykaż się kreatywnością – stwórz ciekawy i pouczający materiał edukacyjny (z nienachalną reklamą Twojego produktu), zamieść go w Gabinecie drWidget, a lekarze, w trosce o zdrowie pacjentów, udostępnią im Twój materiał. Wystarczy, że podczas przeprowadzania wizyty wybiorą moduł „Zalecenia”, zakładkę „Materiały edukacyjne”; z tego miejsca, wykonując zaledwie kilka kliknięć, prześlą materiał do pacjenta. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to działa, sprawdź, korzystając z wersji demonstracyjnej programu na drw.pl.

Bez wątpienia każdy lubi tak zwane gratisy. I Ty, i Twój klient też. Stosunkowo niewielkim kosztem możesz zyskać sympatię i uznanie odbiorców swoich usług. Spróbujesz?

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży
multichannel w swojej firmie?

Z LekSeek to nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.
Programowanie
Projektowanie
Analiza działań
Wdrażanie

Artykuły związane z tematem

Co przyniesie 2019 rok?

Witaj w nowym roku! Wypoczęty, gotowy do pracy? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź trendy w e-commerce na 2019 rok. Które nurty z roku ubiegłego się utrzymają? Co nowego nas zaskoczy?

Link do źródła

Kilka inspiracji z 2018 roku

Wartość rynku marketingowego w Polsce w minionym roku osiągnęła sumę prawie 5 mld zł. Przypomnijmy sobie kilka najciekawszych akcji promocyjnych 2018 roku. Może znajdziesz wśród nich inspirację?

Link do źródła

Tego powinien unikać marketer

Jeśli przypomniałeś już sobie, co ciekawego działo się w 2018 roku i poznałeś prognozy na zbliżające się miesiące, to teraz kolej na… antytrendy! Tego absolutnie nie rób w 2019 roku.

Link do źródła