Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Bezpłatne leki dla dzieci już dostępne

I nie tylko dla dzieci oraz niepełnoletniej młodzieży, lecz także dla osób, które ukończyły 65. rok życia. Sprawdź, skąd lekarze codziennie czerpią wiedzę o darmowych produktach leczniczych i czy znajdzie się tam wolna powierzchnia reklamowa na Twój komunikat.

1 września to nie tylko koniec wakacji i początek szkoły, lecz także dzień, w którym zaczyna obowiązywać nowa lista refundacyjna. Tegoroczny wrzesień przyniósł dużą zmianę, poszerzył się bowiem krąg osób uprawnionych do otrzymania bezpłatnych leków. Po pierwsze, nowymi beneficjentami zostały dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia; po drugie, program leki 75+ zmienił swoją formułę na 65+. Od 2016 roku seniorzy, co najmniej 75-letni, mogli uzyskać nieodpłatnie produkty znajdujące się w zakładce D obwieszczenia refundacyjnego. Z tej możliwości korzystało średnio 1,2 mln osób miesięcznie.

Na co konkretnie mogą liczyć dzieci, młodzież i seniorzy?

-> 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN – tyle produktów przysługuje bezpłatnie osobom poniżej 18. roku życia. Dostępnych jest niespełna 280 substancji czynnych.
-> 3800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN – tyle produktów zostało uwzględnionych na liście 65+. Seniorzy mają obecnie bezpłatny dostęp do ponad 420 substancji czynnych*.

Jak co dwa miesiące, lekarze muszą wymienić swój receptariusz na nowy albo upewnić się, że korzystają ze zaktualizowanego programu czy serwisu internetowego. Porefundacyjną aktualizacją została objęta popularna w środowisku medycznym aplikacja mobilna drWidget Baza Leków. Bezpłatne leki dla dzieci oznaczono w niej literką “D” na niebieskim tle, natomiast dla seniorów – literką “S” na żółtym tle. Opisy produktów są bardzo obszerne i obejmują takie informacje, jak skład, działanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, sposób stosowania, mogące wystąpić interakcje, stopnie odpłatności itd. Oczywiście w aplikacji uwzględniono nie tylko darmowe leki dla osób 18- i 65+, lecz także inne produkty lecznicze dostępne w polskich aptekach, a także suplementy diety i dermokosmetyki – łącznie ponad 19 tys. pozycji.

I gdzie tu miejsce na Twoją reklamę? Już na starcie – lekarz, włączając aplikację drWidget Baza Leków, może od razu zobaczyć banner. Świetnie sprawdzają się komunikaty wzywające do działania, np. wzięcia udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Powierzchnia reklamowa jest spora i pomieści zarówno ładną grafikę, jak i nieco tekstu. Komunikat można powtarzać w innych widokach aplikacji – będzie mniejszy, aby nie utrudniać użytkownikom pracy, ale wystarczająco duży, żeby utrwalić przekaz wyświetlony na wstępie.

Warto zauważyć, że część lekarzy woli weryfikować informacje o lekach na komputerze – w sprawdzonych serwisach, takich jak drwidget.pl czy leksykon.com.pl. Po prostu tak im wygodniej. Dlatego dobrym uzupełnieniem kampanii prowadzonej w aplikacji mobilnej jest zamieszczenie bannerów również na tego typu stronach. Odwiedź je i sprawdź, jak to wygląda w praktyce.

***

Ile kosztuje kampania? Zapytaj eksperta. Dane kontaktowe dostępne są TUTAJ.

*Więcej informacji na temat bezpłatnych leków dla dzieci i seniorów znajdziesz TUTAJ.

Artykuły związane z tematem

Na czym oszczędzać w 2023 roku? Na pewno nie na marketingu

Sprawdź, jakie trendy marketingowe na najbliższe dwa lata przewiduje ponad tysiąc CMO globalnych firm. Zajrzyj do podsumowania niedawno opublikowanego raportu firmy Deloitte - “Global Marketing Trends 2023”.

Link do źródła

Przemyśl swoją strategię cenową

Zanim ustalisz cenę kolejnego produktu, poznaj kilkanaście psychologicznych strategii cenowych. Zastosuj tę wiedzę w praktyce - zwiększysz swoją szansę na to, że klient uzna cenę Twojego produktu za atrakcyjną.

Link do źródła

Nie komplikuj - postaw na prosty język

Nim się obejrzysz, pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe. Czym charakteryzuje się “prosty język” i co możesz zyskać, stosując go w komunikacji (nie tylko z potencjalnymi klientami)? Odpowiedzi szukaj w artykule.

Link do źródła