DrNews to projekt LekSeek, który narodził się w 2019 roku. Wtedy też firma wystartowała z pilotażem systemu informacyjnego w poczekalniach placówek medycznych.
>>> ZOBACZ TEŻ: Firmy farmaceutyczne zdały egzamin z COVID-19
Sukces projektu drNews
Już na początku kilkanaście przychodni z całej Polski zdecydowało się na zainstalowanie 40-calowych ekranów w poczekalniach. Ekranów, które są niezbędne do wyświetlania materiałów edukacyjno-informacyjnych pacjentom. – Bardzo szybko przekonaliśmy się, że to był strzał w dziesiątkę i że jest zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie. To tylko pokazało, że przychodnie chcą podnosić jakość swoich usług i poszerzać wiedzę pacjentów z zakresu zdrowia oraz medycyny. Dzięki temu są bliżej pacjentów – tłumaczy Magdalena Mironiuk, koordynatorka projektu drNews. I dodaje: Dostarczając narzędzia i rozwiązania IT do wyświetlania treści o tematyce zdrowotnej i okołomedycznej, umożliwiamy nowoczesny sposób prezentacji produktów, usług czy też ważnych wydarzeń. W związku z tym komunikacja jest w pełni dynamiczna i pozwala na szybkie zmiany treści, co nie jest możliwe np. przy plakatach i ulotkach.
>>>ZOBACZ TEŻ: Firmy farmaceutyczne: social media a prawo [WYWIAD]
Wspólnie dla zdrowia
W projekt drNews zaangażowały się organizacje lekarskie i pacjenckie oraz firmy farmaceutyczne, które wspierają go w upowszechnianiu wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki chorób, ich objawów oraz możliwości leczenia. – Wspólnie informujemy o ważnych kampaniach społecznych czy też o możliwościach terapeutycznych. Z pewnością taka kooperacja to szansa na efektywniejszą realizację misji drNews, którą jest zwiększenie świadomości na temat szeroko pojętego zdrowia. Liczymy, że takie działania przełożą się na lepszy styl życia Polaków – wyjaśnia Magdalena Mironiuk.
Komunikacja szyta na miarę
Obok treści dostarczanych przez partnerów czy też organizacje pozarządowe, pacjenci znajdą również informacje tworzone przez redakcję LekSeek. A wśród nich są m.in.: najważniejsze krajowe wiadomości medyczne, informacje dotyczące przygotowania do badań, komunikaty z MZ, ciekawostki i pojęcia związane ze zdrowiem, kalendarz pyleń oraz prognoza pogody. – Warto zaznaczyć, że nasza redakcja wspiera klientów w procesie tworzenia materiałów. Dzięki temu przekaz jest spójny, przemyślany merytorycznie i spersonalizowany. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, tak aby jego treści dotarły do jak największej liczby odbiorców – tłumaczy Magdalena Mironiuk, koordynatorka projektu drNews.
Jak trafić do pacjentów?
Materiały marketingowe i reklamowe mogą być w formie statycznej lub wideo. – Dla przykładu, nieruchome grafiki są wyświetlane przez 60 sekund, zaś pliki wideo mogą trwać nawet 120 sekund – mówi Magdalena Mironiuk.
>>> ZOBACZ TEŻ: Blogerzy medyczni: po pracy do sieci
Dodajmy, że placówki ochrony zdrowia w ramach inicjatywy mają również własny czas antenowy – mogą prezentować swój content, np. grafik pracy, informacje o przychodni i lekarzach.
Jeśli chcesz skorzystać z usług drNewsa, to koniecznie skontaktuj się z naszym działem sprzedaży. Napisz do nas za pomocą formularza lub bezpośrednio do działu sprzedaży. Kontakt znajdziesz na stronie LekSeek.