Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Newslettery, które czytają lekarze [TOP 3]

Są źródłem wartościowego contentu i pozwalają lekarzom być na bieżąco z branżowymi nowościami i ważnymi wydarzeniami. Ukazują się nieprzerwanie od wielu lat i w tym czasie zgromadziły pokaźne grono stałych czytelników. Zajrzyj do artykułu i poznaj TOP 3 newsletterów dedykowanych lekarzom.

Na początek kilka informacji ogólnych o newsletterach, na przykładzie tych tworzonych przez LekSeek. Ukazują się regularnie niczym wiadomości w TV. Odbiorcy doskonale wiedzą, że we wtorkowy poranek w ich skrzynce pojawi się Express, zaś w ostatnią sobotę miesiąca – Nowe Technologie, oferując solidną porcję branżowej wiedzy.

A propos contentu – musi być wartościowy, żadne tam lanie wody. Robimy prasówkę i wybieramy najważniejsze newsy z Polski i świata. Czytelnikom pokazujemy tylko zajawki artykułów – niech sami zdecydują, który temat chcą zgłębić. Wszystkie materiały newslettera porządkuje i trzyma w ryzach dość minimalistyczny, a jednocześnie miły dla oka projekt graficzny.

A teraz konkrety, które na pewno chcesz znać. Oto TOP 3 newsletterów, które zyskały uznanie lekarzy i są przez nich regularnie czytane:

1. Express

Dedykowany lekarzom różnych specjalizacji. To regularnie wysyłana porcja wiedzy z zakresu szeroko pojętej medycyny i systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wiedza ta jest uporządkowana i podzielona na sekcje, takie jak “Temat tygodnia”, “Aktualności”, “Komunikaty” (GIF, nowe rejestracje) itd.

2. Expert

Adresowany jest do lekarzy konkretnej specjalizacji – zawiera informacje i materiały ukierunkowane na daną dziedzinę medycyny. Dociera do specjalistów z takich dziedzin, jak chirurgia i ortopedia, dermatologia, ginekologia, kardiologia, medycyna rodzinna, neurologia, okulistyka, pediatria i psychiatria. Oprócz ciekawych artykułów i doniesień naukowych subskrybenci znajdują tu także informacje o zbliżających się konferencjach, na których warto się pojawić.

3. Nowe Technologie

Jak sugeruje nazwa, to newsletter stworzony z myślą o pasjonatach nowych technologii. Można tutaj znaleźć artykuły o innowacyjnych rozwiązaniach i ich wykorzystaniu w różnych dziedzinach medycyny, a także informacje o nadchodzących wydarzeniach, ciekawych z punktu widzenia odbiorców newslettera.

Takie TOP 3 przypadnie do gustu niejednemu marketerowi, który poszukuje odpowiedniego miejsca dla swojego komunikatu skierowanego do lekarzy. Chcesz dotrzeć do jak największej liczby medyków o różnych specjalizacjach? Daj się zobaczyć w Expressie albo Nowych Technologiach. W newsletterze możesz zamieścić artykuł sponsorowany, najlepiej nienachalny, albo przemyślany banner reklamowy, który skutecznie przyciągnie uwagę odbiorcy. Analogicznie wyglądają możliwości promocji w newsletterze Expert, którego wybierzesz wtedy, gdy postanowisz zakomunikować coś konkretnym typom specjalistów.

Mała podpowiedź! Jeśli zdarza Ci się pisać artykuły sponsorowane, ale nie masz pewności, czy robisz to dobrze, zajrzyj do tego artykułu.

***

Zainteresował Cię ten temat? Chcesz dowiedzieć się więcej o newsletterach i dostępnej powierzchni reklamowej? Porozmawiaj z ekspertem. Dane kontaktowe znajdziesz TUTAJ.

Artykuły związane z tematem

Internauci coraz chętniej klikają w reklamy

Na początku 2021 r. 60% uczestników badania zarzekało się, że nie kliknie w reklamę online. Aktualnie twierdzi tak tylko 44% osób. Skąd ta zmiana? Sprawdź w artykule.

Link do źródła

Stwórz reklamę idealną

Taką, która przypadnie do gustu odbiorcom, a i krytycy ją docenią. Szukając inspiracji, zajrzyj do artykułu - poznasz kilka schematów, na których opierają się idealne reklamy.

Link do źródła

Gdy marketera dopada creative slump

Utknąłeś na jakimś etapie projektu i nie możesz ruszyć z miejsca? Znasz tę nieprzyjemną niemoc? Być może dopadł Cię kryzys twórczy. Sprawdź, jak temu zaradzić i stać się bardziej kreatywnym.

Link do źródła