Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Jak reklamować się w wakacje?

Po ciężkiej pracy należy się porządny wypoczynek. W lipcu i sierpniu chętnie odrywamy się od zawodowych obowiązków, ale z pewnością nie od social mediów. To dobry moment, aby zainwestować w reklamę właśnie w tym kanale.

Czy wiesz, ile osób korzysta z mediów społecznościowych? W Polsce: 25,9 mln, czyli prawie 70% mieszkańców kraju*. Jak podaje firma SentiOne:

  • największą popularnością wśród Polaków cieszy się Facebook – to tutaj szukamy i udzielamy pomocy;
  • na drugim miejscu jest Twitter, gdzie dyskusje oscylują wokół spraw narodowych;
  • podium zamyka Instagram, na którym rozmowy toczą się wokół piękna**.

Lekarz na Facebooku…

…obserwuje branżowe profile. Jakie? Na przykład fanpage Gabinetu drWidget skupia użytkowników tego bezpłatnego programu do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Lekarz znajduje tu informacje o najnowszych funkcjach dostępnych w Gabinecie, poznaje jego twórców, a także czyta o istotnych nowinkach ze świata medycyny i farmacji. Prowadzi dyskusje z innymi użytkownikami programu oraz zadaje pytania jego twórcom.

Drugi przykład. Gdy lekarz chce mieć pewność, że nie przegapi ważnych branżowych wiadomości i wydarzeń, lajkuje i obserwuje profil LekSeek. Jego twórcy codziennie przeprowadzają prasówkę i najszybciej, jak to możliwe, udostępniają informacje istotne z punktu widzenia personelu medycznego.

Reklama zgodna z prawem

Reklama leku w mediach społecznościowych? Czemu nie! Trzeba jednak zachować ostrożność i działać zgodnie z prawem. Pamiętaj podstawowe zasady:

  1. Tam, gdzie nie ma ograniczeń dostępu, odbiorcą jest każdy. Możliwa jest tylko reklama produktu OTC.
  2. O lekach na receptę również można mówić w mediach społecznościowych. Jednak taka reklama musi być skierowana do osób mogących wystawiać recepty oraz prowadzących obrót lekami. Jeśli zdecydujesz się na taki krok, musisz wprowadzić realny mechanizm weryfikowania uprawnień użytkowników.

Jakie informacje obowiązkowo muszą znaleźć się w reklamie produktu leczniczego? Jak moderować dyskusję użytkowników? Czy można działać w celu zwiększenia liczby fanów, tj. zachęcać lekarzy/ pacjentów do lajkowania profili społecznościowych?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym wywiadzie z dr n. praw. Anną Banaszewską z Kancelarii Prawo Gospodarka Zdrowie Modro Spółka Komandytowa. Aby przejść do wywiadu, kliknij tutaj.

 

* Dane z raportu firmy Hootsuite. Więcej informacji znajdziesz w artykule: “Social media w Polsce 2021 – nowy raport”.

** Dowiedz się więcej o badaniu przeprowadzonym przez firmę SentiOne. Kliknij tutaj

Artykuły związane z tematem

Poznaj Parallel Ads

Oglądasz mecz, koncert, międzynarodowy event. Czy wiesz, że możesz widzieć zupełnie inne bannery niż Twój znajomy z zagranicy? Poznaj technologię, dzięki której to możliwe.

Link do źródła

Narzędzia social media managera

Oto TOP 7 użytecznych narzędzi. Być może są mniej znane, ale mają potencjał! W artykule znajdziesz także pomysły na ich wykorzystanie.

Link do źródła

Facebook numerem jeden dla Polaków

Drugie miejsce pod względem popularności zajmuje Twitter, trzecie - Instagram. Sprawdź, w jakim celu korzystamy z poszczególnych mediów społecznościowych.

Link do źródła