Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

W jakiej aplikacji warto się reklamować? Oczywiście gabinetowej

Czyli tej, z której codziennie korzystają lekarze, bo umożliwia im prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i kompleksowe zarządzanie placówką. Która aplikacja jest teraz trendy? I jakie daje możliwości promocji?

Choć zdarzały się poślizgi czasowe, to jednak cyfryzacja systemu ochrony zdrowia postępuje. Obecnie korzystanie z komputera przestało być dla lekarza wyborem, a stało się koniecznością. W końcu trzeba jakoś wystawić e-receptę i zaraportować zdarzenie medyczne. Pandemia dołożyła swoją cegiełkę do procesu cyfryzacji. Nagle okazało się, że z lekarzem można połączyć się przez wideoczat, a i zdalne przedłużenie terapii lekiem na receptę to żaden problem.

Dostępne na polskim rynku aplikacje gabinetowe nie tylko pozwalają lekarzom wywiązać się z obowiązków wynikających z cyfryzacji systemu ochrony zdrowia, lecz także ułatwiają codzienną pracę na wielu poziomach. Jednak wybór odpowiedniego oprogramowania z bardzo bogatej oferty wcale nie jest łatwy, szczególnie dla laika. Skąd mieć pewność, że dany produkt spełni nasze oczekiwania? Że jego obsługa nie będzie sprawiała nam trudności? Nikt przecież nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto.

Program do prowadzenia EDM za zero złotych?

Tak, to możliwe. Jeśli jesteś naszym czytelnikiem od dłuższego czasu, to na pewno kojarzysz Gabinet drWidget. Program wzbudzał zainteresowanie lekarzy i osób zarządzających przychodniami, ponieważ był bezpłatny i przetestowanie go nie wiązało się z żadnym ryzykiem. Liczne funkcjonalności, intuicyjna obsługa i gwarancja wsparcia technicznego na każdym etapie korzystania z Gabinetu drWidget sprawiały, że “testerzy” zostawali z nim na dłużej i w efekcie stał się cenionym i popularnym programem gabinetowym.

Dlaczego mówimy o nim w czasie przeszłym? Bo od 1 lipca działa pod nową nazwą: MyDr EDM. Twórcy oprogramowania od ponad roku rozwijali aplikację dla pacjentów MyDr, zintegrowaną z Gabinetem drWidget. W swoich działaniach doszli do momentu, w którym połączenie obu serwisów stało się naturalną koleją rzeczy, odpowiadającą na potrzeby użytkowników i zapewniającą dalszy rozwój ww. rozwiązań.

Kilka faktów o następcy Gabinetu drWidget

Po pierwsze, MyDr EDM oferuje wszystkie funkcjonalności potrzebne do prowadzenia przychodni, a także liczne udogodnienia, dzięki którym lekarz pracuje szybciej. A wiadomo: czasu ciągle za mało. Jego brak jest wskazywany jako główny czynnik utrudniający prawidłowe relacje między lekarzami a pacjentami (zobacz więcej na ten temat TUTAJ).

Po drugie, MyDr EDM jest prosty i intuicyjny w obsłudze, ale w razie jakichkolwiek problemów lekarz może liczyć na bezpłatne wsparcie techniczne. Wystarczy zadzwonić na infolinię, napisać maila albo wiadomość na czacie. Pomoc działu Helpdesk jest zagwarantowana w dni robocze od 7:00 do 20:00, czyli w godzinach pracy lekarzy.

Po trzecie, z programu można korzystać w aplikacji przeglądarkowej na dowolnym komputerze. Dostępność “w chmurze” oznacza, że w razie awarii sprzętu użytkownik nie musi martwić się ewentualną utratą danych. Wystarczy przenieść się na sprawny komputer i zalogować na swoje konto na edm.mydr.pl, by móc dalej pracować.

Reklama, która nie drażni, a przy tym zostaje zapamiętana

Jest kilka sposobów na nieagresywną promocję w programie. Od reklam banerowych (np. na ekranie logowania), poprzez pozycjonowanie/ eksponowanie produktu w poszczególnych modułach aplikacji (takich jak “Recepta”, “Rozpoznanie” czy “Szczepienia”), po przekaz za pośrednictwem wirtualnego asystenta lekarzy. Wybór zależy oczywiście od potrzeb i oczekiwań reklamodawcy.

A co lekarze sądzą o reklamach w MyDr EDM? Są przez nich pozytywnie postrzegane. Stanowią bowiem integralną część programu, nie są więc dominujące, nie rozpraszają ani nie przeszkadzają w codziennej pracy. Wręcz przeciwnie – treści reklamowe są odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkowników, wspomagają ich w podejmowaniu decyzji terapeutycznych, przyczyniając się do właściwego diagnozowania i leczenia pacjentów.

***

Więcej informacji o metodach promocji w MyDr EDM udziela Dział Sprzedaży firmy LekSeek. Dane kontaktowe dostępne są TUTAJ.

Artykuły związane z tematem

Wakacyjna lektura dla marketera

Niezależnie od tego, czy wakacyjny wypad dopiero przed czy już za Tobą, dobra lektura zawsze Ci się przyda. Zajrzyj do artykułu i sprawdź, jakie pozycje eksperci rekomendują marketerom.

Link do źródła

Coraz większa popularność podcastów

Słucha ich już blisko 9 milionów polskich internautów. Wśród zalet podcastów wymienia się m.in. wygodny dostęp do nich i wartościowe treści, pozwalające na naukę i poznanie opinii ekspertów w różnych dziedzinach.

Link do źródła

Za mało inwestujemy w reklamę mobilną

Jak wynika z raportu GWI i Mety “Mind the Gap”, nasi rodacy coraz częściej sięgają po urządzenia mobilne. Tymczasem w ubiegłym roku wydatki na reklamę mobilną były niedoszacowane aż o 44%!

Link do źródła