Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Reklamodawcy kochają aplikacje mobilne

Reklamy mobilne mogą pomóc w promowaniu produktów. I choć banner jest atrakcyjną formą komunikacji, to nie zapewni nam sukcesu, jeśli w działaniach nie wykorzystamy aplikacji spersonalizowanej, odpowiadającej upodobaniom i potrzebom konsumentów.

Nie da się ukryć, że reklama online od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem reklamodawców. A to oznacza, że mamy do czynienia z dojrzałym produktem, z którego chętnie korzystają największe marki. – Dzieje się tak, ponieważ rynek aplikacji mobilnych nie próżnuje i cały czas rozwija się. Dedykowane rozwiązania IT pozwalają reklamodawcom dotrzeć do grupy docelowej i osiągnąć zamierzony cel – mówi Katarzyna Miluska, Key Account Manager w LekSeek Polska.

Zadbajmy o przyszłe mamy

Dynamiczny rozwój nowych technologii można dostrzec w sektorze medycznym. Aplikacje z tej kategorii stały się dla wielu osób nierozłącznym elementem życia.

Jak zauważa Magdalena Mironiuk, Mobile Team Manager w LekSeek Polska, duże zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami medycznymi jest wynikiem zwiększonej świadomości na temat zdrowia. To właśnie zdrowie determinuje nasz styl życia. W utrzymaniu dobrej kondycji organizmu wspierają nas aplikacje mobilne, które np. monitorują zapisane pomiary ciśnienia krwi, automatycznie przypominają o zażyciu leków czy też dostarczają informacji na temat danego preparatu – mówi ekspert. Wiele z nich jest adresowanych do wąskiej grupy, np. Leki Ciąża Plus (przyp. red. bezpłatna aplikacja), dzięki czemu reklamodawca ma znacznie większe szanse na zainteresowanie konkretnej grupy docelowej i uzyskanie zwrotu z inwestycji – dodaje Katarzyna Miluska.

>>> ZOBACZ TEŻ: Rola SEO w budowaniu pozycji firm farmaceutycznych [WYWIAD]

Aplikacja Leki Ciąża Plus powstała z myślą o przyszłych mamach, personelu medycznym oraz farmaceutach. – System podpowie lekarzowi, jakie leki są refundowane w ramach programu Ciąża Plus. Informacje te mogą być szczególnie istone przy wystawianiu e-recepty – mówi Katarzyna Miluska.

System zawiera wszystkie produkty lecznicze, suplementy diety i dermokosmetyki dopuszczone do obrotu w Polsce, w tym te bezpłatne dla kobiet w ciąży (przyp. red. oznaczone dopiskiem “C+”), które są finansowane w ramach programu “Ciąża Plus”.  Na listopadowej liście bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży znalazło się 397 pozycji. Wśród nich są m.in. leki stosowane w leczeniu padaczki, cukrzycy, nadciśnienia, tarczycy, astmy, chorób płuc i wątroby oraz środki hormonalne. Te leki znajdują się również w bezpłatnej aplikacji Leki Ciąża Plus – mówi Katarzyna Miluska.

>>> ZOBACZ TEŻ: DrNews dla sektora farmaceutycznego. Dlaczego warto? 

Należy jednak podkreślić, że aplikacja Leki Ciąża Plus to coś więcej niż tylko wykaz bezpłatnych produktów dla ciężarnych. Jednym z założeń aplikacji jest promowanie świadomej i odpowiedzialnej farmakoterapiiOsoby zainteresowane uzyskają niezbędne informacje na temat leku, takie jak: skład, dawkowanie, wskazania, interakcje, działania niepożądane itp. –  mówi Magdalena Mironiuk, Mobile Team Manager w LekSeek Polska. I dodaje: Użytkownik może wyszukać leki po nazwach handlowych, substancjach czynnych lub kodach ICD-10. A dodanie leków do “Ulubionych” zapewni użytkownikowi jeszcze szybszy dostęp do ich opisów.

Działania edukacyjno-informacyjne na rzecz kobiet w ciąży

Katarzyna Miluska podkreśla, że o bezpieczne leczenie kobiet spodziewających się dziecka może zadbać także branża farmaceutyczna, dostarczając informacje na temat np. profilaktyki, dostępnych terapii. – Dobrze poprowadzona ciąża w połączeniu z odpowiednią farmakoterapią może znacząco wpłynąć na zdrowie przyszłej mamy i dziecka. Odpowiednia terapia jest szczególnie ważna w przypadku ciężarnych z chorobami przewlekłymi, takimi jak: padaczka czy też cukrzyca – podkreśla ekspert.

>>> ZOBACZ TEŻ: Koronawirus: marketing on-line nie śpi

Firmy farmaceutyczne mogą podjąć działania edukacyjno-informacyjne poprzez zamieszczanie materiałów reklamowych w aplikacji Leki Ciąża Plus. – Wykorzystując aplikację do przekazu reklamowego, firma farmaceutyczna nie tylko jest blisko pacjentek, ale wie, jak promocja przełożyła się na rozpoznawalność produktu – mówi Katarzyna Miluska.

Aplikacja daje możliwość umieszczania bannerów reklamowych w dwóch rozmiarach: 640×960 i 610×75. – Bez wątpienia banner to atrakcyjna forma komunikacji, pozwalającą dotrzeć do dużej liczby osób ze względu na powszechność urządzeń mobilnych – mówi Katarzyna Miluska.

Jednak, czy ładny banner sprawi, że działania marketingowe będą skuteczne? Nasz ekspert twierdzi, że to za mało, aby odnieść sukces. – Decydując się na reklamę mobilną, warto sięgnąć po spersonalizowane rozwiązania IT, dopasowane do upodobań i potrzeb konsumenta. Taka też jest aplikacja Leki Ciąża Plus – reklamodawca ma pewność, że jego przekaz trafi do wąskiej grupy, w tym przypadku między innymi do przyszłych mam. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że użytkownik zapamięta reklamowany lek w takiej spersonalizowanej aplikacji, a co za tym idzie, będzie to jego pierwszy wybór w aptece czy na wizycie u lekarza – wyjaśnia Katarzyna Miluska. I dodaje: Bannery są widoczne na każdym widoku aplikacji (przyp. red. małe podłużne paski na dole ekranu), dzięki czemu w dyskretny sposób przypominają o sobie użytkownikowi. 

Warto dodać, że baza zawarta w aplikacji Leki Ciąża Plus jest stale aktualizowana, zawiera zawsze najnowsze dane z aktualnie obowiązującej listy refundacyjnej. Bezpłatna aplikacja jest dostępna na telefony z systemami iOS i Android.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, to zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Kontakt do eksperta:

Katarzyna Miluska

Key Account Manager w LekSeek Polska

e-mail: k.miluska@lekseek.com

tel. 723 310 200

Foto: Tomasz Kocot

Artykuły związane z tematem

Viral marketing - czy jest skuteczny?

Marketing wirusowy - 8 rzeczy, które musisz wiedzieć.

Link do źródła

YouTube: nowy format reklamy

Reklama ma być adresowana do osób słuchających m.in. muzyki i podcastów.

Link do źródła

TOP 50: podcasty marketingowe

E-commerce, SEO, nowe technologie - poznajcie polskie podcasty dla marketerów.

Link do źródła