Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Informacja dla pacjenta? DrNews przekaże

Już od dwóch lat dba o edukację zdrowotną pacjentów. DrNews, wyświetlany w poczekalniach placówek medycznych, cieszy się rosnącą popularnością i w efekcie - pozwala dotrzeć do coraz większej grupy odbiorców.

Pierwszy raz słyszysz o projekcie drNews? Możesz go spotkać w poczekalniach przychodni i mniejszych praktyk lekarskich w całej Polsce. Jest wyświetlany na dużych ekranach, angażując osoby oczekujące na wizytę u lekarza, które dzięki krótkim blokom filmowym nie tylko przyjemniej spędzają czas, ale przede wszystkim poszerzają swoją wiedzę z zakresu zdrowia i medycyny.

Jak zmieniała się oferta drNewsa?

Kiedy dwa lata temu drNews zadebiutował, oferował najważniejsze krajowe wiadomości medyczne, serię “Czy wiesz, że…” prezentującą ciekawostki medyczne, słówko dnia z definicją (zwykle z dziedziny medycyny i farmacji), kartkę z kalendarza wraz z imionami solenizantów i inspirującym cytatem na każdy dzień oraz prognozę pogody. Od tamtego czasu sporo się zmieniło.

Oferta drNewsa stopniowo się poszerzała: system zaczął podpowiadać pacjentom, jak prawidłowo przygotować się do najczęściej wykonywanych badań, tak aby uzyskać rzetelne wyniki. Mniej więcej w tym samym czasie premierę miał cykl “Pylenia”, informujący o sezonowym stężeniu alergenów na terenie Polski oraz o objawach, które wywołują poszczególne pyłki.

Następnie drNews podsunął pacjentom “Witaminową ściągę” przypominającą działanie poszczególnych witamin, a z pomocą serii “Rozwój w czasie ciąży” przybliżył odbiorcom zmiany zachodzące w ciele przyszłej mamy i przedstawił stopniowy rozwój dziecka.

Twórcy projektu nie zapomnieli o najmłodszych pacjentach odwiedzających przychodnie. Specjalnie dla nich drNews wyświetla wierszyki, stworzone w myśl zasady “uczyć, bawiąc”. Atrakcyjne dla dzieci rymowanki poruszają ważne zagadnienia dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Kogo zainteresował drNews?

DrNews jest wybierany przez przychodnie chcące podnieść jakość swoich usług i zadbać o edukację zdrowotną pacjentów. Oprócz materiałów edukacyjnych, placówki zyskują również własny czas antenowy, który mogą przeznaczyć na swój content, np. grafik pracy, informacje o przychodni i lekarzach.

W projekt zaangażowały się także organizacje lekarskie i pacjenckie oraz firmy farmaceutyczne, które wspierają go w upowszechnianiu wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki chorób, ich objawów oraz możliwości leczenia. – Wspólnie informujemy o ważnych kampaniach społecznych czy też o możliwościach terapeutycznych. Z pewnością taka kooperacja to szansa na efektywniejszą realizację misji drNews, którą jest zwiększenie świadomości na temat szeroko pojętego zdrowia. Liczymy, że takie działania przełożą się na lepszy styl życia Polaków – wyjaśnia Magdalena Mironiuk, koordynatorka projektu drNews.

Chcesz dotrzeć do pacjentów? Wykorzystaj potencjał drNewsa

Powoli uspokaja się sytuacja wywołana przez trzecią falę epidemii. Pacjenci zechcą odwiedzić przychodnie i odbyć odkładane na później wizyty lekarskie: u okulisty, ginekologa, dermatologa itp. Jeżeli zatem chcesz przekazać pacjentom ważną wiadomość, warto zrobić to teraz, np. z pomocą drNewsa. Materiały marketingowe i reklamowe mogą być w formie statycznej lub wideo. Dla przykładu, nieruchome grafiki są wyświetlane przez 60 sekund, zaś pliki wideo mogą trwać nawet 120 sekund.

Jeśli chcesz skorzystać z usług drNewsa albo po prostu porozmawiać o projekcie i zadać pytania, skontaktuj się z naszym działem sprzedaży. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

Artykuły związane z tematem

Przeprowadź audyt contentu!

Pierwszy raz o nim słyszysz? Audyt wskaże błędy na Twojej stronie internetowej/ blogu i pomoże się ich pozbyć. Poznaj 8 faktów na temat audytu i sam zdecyduj, czy jest Ci potrzebny.

Link do źródła

Uwaga na błędy!

“Napewno”, “wogóle”, “na prawdę”, “narazie”, “dzień dzisiejszy” - to kilka z najczęściej popełnianych błędów w 2020 roku. Unikaj ich jak ognia, szczególnie w korespondencji z klientem.

Link do źródła

Lektura wartościowa dla marketera

Eksperci rekomendują: 13 książek o marketingu (ale nie tylko!). Dobra lektura się przyda niezależnie od tego, czy w długi weekend wyjeżdżasz, czy zostajesz w domu.

Link do źródła