Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Komunikat dla farmaceuty. Gdzie zamieścić?

Jest ważną częścią łańcucha preskrypcyjnego i ma realny wpływ na wyniki sprzedażowe produktów leczniczych. Jego dzień obchodziliśmy 14 maja. O kim mowa? Oczywiście o farmaceucie. Jeśli zastanawiasz się, jak dotrzeć do farmaceuty ze swoim komunikatem, koniecznie zajrzyj do tego artykułu.

Błędem jest pomijanie farmaceutów podczas planowania kampanii promocyjnych. W dużej mierze to od nich zależy, który produkt leczniczy kupi pacjent. Przykładowo, zamiast droższego produktu oryginalnego, przepisanego przez lekarza, farmaceuta może zaproponować kupno tańszego produktu generycznego – taka możliwość z pewnością przypadnie do gustu niejednemu pacjentowi. Dlatego już dziś zastanów się, jak skutecznie dotrzeć do farmaceutów ze swoim przekazem.

Przede wszystkim: daj się zobaczyć. Zamieść swój komunikat w serwisach popularnych w środowisku farmaceutów oraz w aplikacjach mobilnych, które każdego dnia ułatwiają im pracę. Jeśli nie wiesz, gdzie konkretnie – przyjrzyj się serii Aptekarz. Zdobyła uznanie farmaceutów, ponieważ jest źródłem rzetelnych informacji, wygodnych narzędzi, a w dodatku nic nie kosztuje.

W aplikacjach mobilnych użytkownicy szukają:

-> Informacji o produktach leczniczych, suplementach diety i dermokosmetykach. Aptekarz Baza Leków oferuje ponad 19 tysięcy opisów preparatów dopuszczonych do obrotu w polskich aptekach.
-> Informacji o możliwości wystąpienia groźnych interakcji między lekami. Aptekarz Interakcje zapewnia dostęp do 35 tysięcy opisów interakcji.
-> Informacji o składnikach receptur leczniczych i sposobie ich wykonania. Aptekarz Receptury uwzględnia również kalkulatory i narzędzia, gwarantujące właściwy dobór składników.

Wszystkie aplikacje z serii Aptekarz są dostępne w sklepach Google Play i App Store. Można je pobrać zupełnie za darmo. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z ww. narzędzi – tj. wyszukiwarki leków, suplementów diety i dermokosmetyków, a także bazy receptur i interakcji – w przeglądarce internetowej, pod adresem apptekarz.pl.

W serwisie codziennie są zamieszczane aktualności z rynku farmaceutycznego, a także wybór najciekawszych wiadomości medycznych. Czytelnicy nie przegapią ważnych zmian – komunikatów Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego o nowych, zarejestrowanych lekach czy zmianach na liście refundacyjnej. Farmaceuci znajdą tu również kursy edukacyjne i wyszukiwarkę aptek.

Jest kilka sposobów na skuteczną kampanię reklamową przy użyciu serii Aptekarz. Porozmawiaj z ekspertem o pozycjonowaniu leków, publikacji artykułów, zamieszczeniu bannerów lub kursów edukacyjnych, komunikatach PUSH. Dane kontaktowe znajdziesz TUTAJ.

Artykuły związane z tematem

Konsumenci w 2023 roku. Jacy są?

Pandemia, wojna, inflacja… Sporo się pozmieniało przez ostatnie lata. Jak te zmiany wpłynęły na zachowania konsumentów? Co powinieneś wiedzieć o swoim kliencie w dobie omnichannel?

Link do źródła

Dbaj o reputację online

Buduje się ją latami, traci w kilka minut. Wystarczy jeden nieprzychylny i niezgodny z prawdą komentarz o firmie, aby trzydzieści osób zrezygnowało z jej usług czy towarów. Zarządzaj reputacją online - sprawdź jak.

Link do źródła

Tej reklamy nie pominiesz

Co nowego na YouTube? Serwis postanowił wprowadzić reklamy, których widzowie nie pominą. Będą trwały 30 sekund i zostaną wyświetlone w aplikacji na telewizorze.

Link do źródła