Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Aplikacja następcą receptariusza

W XXI wieku lekarz wszystkie potrzebne informacje o produktach leczniczych znajduje w swoim telefonie, a konkretnie - w aplikacji. Dlaczego rozwiązania mobilne są lepszym wyborem niż tradycyjny receptariusz i co oznacza dla Ciebie zmiana sposobu weryfikowania informacji o lekach przez lekarzy?

Argumenty przemawiające ZA aplikacją mobilną: pobiera się ją tylko raz, w dodatku za darmo (np. drWidget Baza Leków), aktualizacje odbywają się automatycznie – użytkownik nie musi o nich pamiętać, a zawsze korzysta z rzetelnych informacji o produktach leczniczych. Decydując się na aplikację mobilną, wszystkie potrzebne dane mamy stale pod ręką – w swoim telefonie. Nie musimy dźwigać publikacji książkowej np. na wizyty domowe. Nie gromadzimy też nadmiaru makulatury. Oszczędzamy – kolejne wydanie receptariusza trzeba kupować co dwa miesiące, oczywiście ze względu na zmiany w wykazie leków refundowanych.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej lekarzy decyduje się na pobranie i przetestowanie aplikacji. W końcu to nic nie kosztuje, a po zainstalowaniu narzędzia, takiego jak drWidget Baza Leków, zyskuje się ponad 19 tysięcy wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Użytkownik sprawdzi tutaj m.in. skład produktu, jego działanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, sposób stosowania, mogące wystąpić interakcje, stopnie odpłatności (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt). Dane zawarte w aplikacji są na bieżąco aktualizowane, m.in. w związku ze zmianami na liście refundacyjnej, wprowadzeniem na rynek nowych preparatów bądź wycofaniem ze sprzedaży konkretnych produktów.

Tak potężną bazę wiedzy obsługuje się bardzo łatwo i wygodnie: szybkie dotarcie do potrzebnych informacji jest możliwe na dwa sposoby. Po pierwsze, użytkownik może skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki. Druga opcja to zeskanowanie kodu kreskowego produktu. Często przeglądane opisy można dodać do “Ulubionych”, aby mieć do nich jeszcze szybszy dostęp.

OK, ale co to wszystko oznacza dla Ciebie? Oczywiście konieczność zainteresowania się medycznymi aplikacjami mobilnymi jako kanałem dotarcia do lekarzy ze swoim przekazem reklamowym. I to bardzo skutecznym kanałem. Co powiesz na to, aby Twój komunikat był pierwszym, co zobaczy lekarz po włączeniu aplikacji, z której korzysta codziennie? Taki banner jest całkiem spory, więc zmieścisz na nim i ładną grafikę, i nieco tekstu. Kliknięcie w reklamę może przekierowywać użytkownika na Twoją stronę z informacjami o produkcie, konkursem czy nagraniem wartościowego wykładu.

Oprócz reklam bannerowych (nie tylko tych widocznych zaraz po włączeniu aplikacji) masz jeszcze do dyspozycji opcję pozycjonowania leków w wyszukiwarce. Decydując się na kampanię, zwróć uwagę na to, czy jest możliwe klasyfikowanie użytkowników, czyli lekarzy, na przykład ze względu na typ specjalizacji. Szkoda czasu – Twojego i lekarzy – na niewłaściwie dopasowane reklamy, prawda?

***

Jeśli ten temat Cię zainteresował i chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach promocji w medycznych aplikacjach mobilnych, skontaktuj się z ekspertem. Dane kontaktowe znajdziesz TUTAJ.

Artykuły związane z tematem

Wszystko, co musisz wiedzieć o story-driven content

Potrafisz już tworzyć content oparty na historiach? Wzbudzać emocje i angażować swoich odbiorców? Zajrzyj do artykułu i dowiedz się, jak robić to dobrze, czego unikać i gdzie znaleźć inspiracje.

Link do źródła

Dzień Kobiet 2023 - podsumowanie

A w nim: 10 najciekawszych kreacji - postów, kampanii i reklam - przygotowanych przez firmy w związku z ww. świętem. Zajrzyj do zestawienia i czerp inspirację od najlepszych.

Link do źródła

Webinar wzmocni Twój wizerunek eksperta

Sprawdź, jak krok po kroku zorganizować webinar. Pamiętaj przy tym, aby nie marnować dobrego contentu! Treści, które stworzysz na potrzeby webinaru, wykorzystaj maksymalnie - np. w newsletterach, postach czy wpisach na blogu.

Link do źródła