Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Cicha reklama, głośny wydźwięk

Zastanawiasz się, jak skutecznie dotrzeć do konsumenta, nieustannie atakowanego setkami reklam? Poirytowanego i znudzonego, niedowierzającego w rzetelność zapewnień reklamodawców? Podpowiadamy: daj klientowi coś, czego inni nie dają, postaw na cichą reklamę, a uzyskasz głośny wydźwięk.

Reklamy są wszędzie, towarzyszą nam od rana do nocy. Widzimy je, przeglądając Facebooka przy porannej kawie, słyszymy w radiu, jadąc do pracy, pojawiają się, gdy sprawdzamy maila. Patrzą na nas z billboardów, czekają za wycieraczkami, wiszą na klamkach. Przeszkadzają podczas oglądania telewizji, denerwują natrętnymi telefonami. Bronimy się przed nimi, jak możemy: instalując na komputerze programy blokujące reklamy, usiłując usunąć swój numer telefonu z baz danych wykorzystywanych do telemarketingu, klikając w mailach „Wypisz z listy subskrybentów”.

I Twój klient czasem jest poirytowany wszechobecnymi reklamami. Chciałby, aby na chwilę zamilkły, dały odetchnąć. Nie do końca im wierzy. Dlatego rozważ nieco mniej standardowe sposoby dotarcia do swoich odbiorców. Przekonasz się, że cicha reklama często oznacza głośny wydźwięk.

Zastanów się, co możesz dać swoim potencjalnym klientom, tak zupełnie za darmo. Może mógłbyś zorganizować dla nich akcję edukacyjną? Oczywiście jej tematyka byłaby zależna od produktów, które oferujesz. Co robić, aby uniknąć chorób serca? Jakie są objawy chorób tarczycy? Jak prowadzić dzienniczek snu? To kilka dobrych przykładów. Dzięki Tobie pacjenci zyskają cenną, merytoryczną wiedzę. Dowiedzą się także o Twoim produkcie, bowiem poinformujesz ich, że partnerem akcji jest firma X, producent leku Y na serce, tarczycę, sen itp.

Co jeszcze możesz zaoferować odbiorcom swoich usług? Może bezpłatną aplikację na telefon, pomocną w procesie terapii? Niech inspiracją będzie dla Ciebie „Weź dawkę”, czyli aplikacja przypominająca pacjentom o konieczności zażycia kolejnej dawki produktu leczniczego, albo „MyDr Diabetologia”, tj. elektroniczny dzienniczek pomiarów glukozy. Taka aplikacja może być idealnym nośnikiem nienachalnej reklamy.

Ciekawy sposób na niestandardową reklamę oferuje MyDr EDM, czyli popularny w środowisku medycznym program do zarządzania przychodnią. Jego użytkownicy mają możliwość wysyłania swoim pacjentom materiałów edukacyjnych, prosto na ich adres mailowy. Wykaż się kreatywnością – stwórz ciekawy i pouczający materiał edukacyjny (z nienachalną reklamą Twojego produktu), zamieść go w MyDr EDM, a lekarze, w trosce o zdrowie pacjentów, udostępnią im Twój materiał. Wystarczy, że podczas przeprowadzania wizyty wybiorą moduł „Zalecenia”, zakładkę „Materiały edukacyjne”; z tego miejsca, wykonując zaledwie kilka kliknięć, prześlą materiał do pacjenta. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to działa, sprawdź, korzystając z wersji demonstracyjnej programu.

Bez wątpienia każdy lubi tak zwane gratisy. I Ty, i Twój klient też. Stosunkowo niewielkim kosztem możesz zyskać sympatię i uznanie odbiorców swoich usług. Spróbujesz?

Artykuły związane z tematem

Czy reklamy w podcastach to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Raport pt. “Słuchacz podcastów w Polsce” potwierdza, że reklamy w tym medium cieszą się wysokim poziomem akceptacji przez słuchaczy. Zajrzyj do raportu i sprawdź szczegóły.

Link do źródła

Lepsza sprzedaż dzięki psychologii

Czy o sukcesie przycisku CTA może zadecydować jego kolor? Zdanie złożone czy pojedyncze - które z nich będzie skuteczniejsze w komunikacie perswazyjnym? Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż dzięki wiedzy z dziedziny psychologii.

Link do źródła

Brand purpose - nie tylko zyski

Liczy się także działanie dla wyższego celu. Brand purpose zyskuje na popularności - mówi się, że jest jednym z wiodących trendów bieżącego roku. Dlaczego warto go mieć? Poznaj pięć powodów.

Link do źródła