Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

We wrześniu postaw na edukację

Niezależnie od tego, czy akcję edukacyjną skierujesz do lekarzy czy pacjentów, zadbaj nie tylko o wartościową treść materiałów dydaktycznych, lecz także o ich przystępną formę. Swoją wiedzą dziel się w sprawdzonych kanałach komunikacji - sprawdź jakich.

Dni stają się coraz krótsze, a wakacyjne wyjazdy dobiegają końca. Wypoczęci, pełni energii wracamy do pracy, a nasze pociechy do szkolnych ławek. Świeży umysł łatwiej chłonie nowe informacje, dlatego zachęcamy Cię, abyś właśnie teraz zaangażował się w działania edukacyjne. To zawsze +100 punktów do Twojego wizerunku eksperta.

Kursy i szkolenia online coraz bardziej popularne

Zdalny/ hybrydowy model pracy na stałe zagościł w wielu firmach. Będąc w domu, nie tylko pracujemy, lecz także rozwijamy się. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Pracuj.pl, w swojej karierze zawodowej z kursów/ szkoleń prowadzonych przez internet skorzystało już prawie 2/3 ankietowanych Polaków*. 59% uczestników badania ma pozytywny stosunek do ww. form edukacji online, zaś 30% – neutralny.

Wykorzystaj ten trend i zaoferuj interesującej Cię grupie odbiorców – np. lekarzom – wartościowy, a przy tym bezpłatny kurs edukacyjny. Gdzie go zamieścić? Na stronie internetowej Twojej firmy, w popularnych serwisach dedykowanych medykom (LEKsykon, MedKiosk) oraz używanych przez nich programach do prowadzenia EDM i zarządzania placówką (np. MyDr EDM, dawniej Gabinet drWidget). Dzięki Tobie, w czasie przerwy na kawę czy “okienka” pomiędzy wizytami, osoba zainteresowana będzie mogła poszerzyć swoją wiedzę o ważne branżowe doniesienia. Jak wiadomo, medycy cierpią na niedobór czasu, dlatego z pewnością przypadnie im do gustu kurs, który można pauzować i potem wracać do niego w dowolnym momencie**.

Ważna wiadomość dla pacjenta? DrNews ją przekaże

O edukację zdrowotną pacjentów już od ponad trzech lat dba drNews, czyli system informacyjny wyświetlany w poczekalniach przychodni i mniejszych praktyk lekarskich w całej Polsce. W projekt zaangażowały się organizacje lekarskie i pacjenckie oraz firmy farmaceutyczne, które wspierają go w upowszechnianiu wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki chorób, ich objawów oraz możliwości leczenia. – Wspólnie informujemy o ważnych kampaniach społecznych czy też o możliwościach terapeutycznych. Z pewnością taka kooperacja to szansa na efektywniejszą realizację misji drNews, którą jest zwiększenie świadomości na temat szeroko pojętego zdrowia. Liczymy, że takie działania przełożą się na lepszy styl życia Polaków – wyjaśnia Magdalena Mironiuk, koordynatorka projektu drNews.

System cieszy się rosnącą popularnością i w efekcie – pozwala dotrzeć do coraz większej grupy odbiorców. Jeżeli chcesz przekazać pacjentom ważną wiadomość, zrób to z pomocą drNewsa. Materiały edukacyjne i marketingowe mogą być w formie statycznej lub wideo. Dla przykładu, nieruchome grafiki są wyświetlane przez 60 sekund, zaś pliki wideo mogą trwać nawet 120 sekund.

Mailowa wysyłka materiałów edukacyjnych

Współpracuj z lekarzem w celu edukowania pacjentów. Pomoże Wam w tym program gabinetowy posiadający funkcję wysyłania materiałów do podopiecznych placówki. Przykładowo, w MyDr EDM działa to tak: lekarz, przeprowadzając wizytę, w sekcji “Zalecenia” ma do dyspozycji pulę materiałów edukacyjnych. Jeśli uzna, że konkretnego pacjenta należy wyedukować w danej dziedzinie, kilkoma kliknięciami prześle materiały na skrzynkę pocztową podopiecznego. Twoim zadaniem jest stworzenie ciekawego i pouczającego materiału edukacyjnego (z nienachalną reklamą produktu) i zamieszczenie go w takim programie jak MyDr.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Szczegółowych informacji udzieli Ci Dział Sprzedaży firmy LekSeek. Dane kontaktowe dostępne są TUTAJ.

*Mowa o raporcie Pracuj.pl pt. “Cyfrowa ewolucja kariery. Technologie w pracy w oczach Polaków”.
**Szkolenia stacjonarne nie zapewniają takiego luksusu.

Artykuły związane z tematem

Nauka na hologramach pacjentów?

Tak, w Szpitalu Uniwersyteckim w Cambridge to już się dzieje. Za jakiś czas zetkniemy się z VR i AR w gabinecie lekarza POZ, a także podczas teleporad.

Link do źródła

Marketerze, chroń swoje dane!

Ich wykradanie czy blokowanie komputera naprawdę się zdarza. Poznaj trzy filary bezpieczeństwa online i uchroń się przed niemiłym incydentem.

Link do źródła

Pożądane kompetencje marketera w 2022 roku

Raport CIMO Standards & Foresight pokazuje, które umiejętności marketerów są aktualnie najbardziej pożądane, a które mają mniejsze znaczenie.

Link do źródła