Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Seria drWidget - aplikacje, które wybrali lekarze

Zapewniają szybki i wygodny dostęp do baz informacji medycznych i interaktywnych narzędzi, niezbędnych lekarzom w codziennym wypełnianiu obowiązków. Seria składa się z 10 praktycznych aplikacji, w których znajdzie się sporo miejsca na Twoją reklamę.

Już przed pandemią 77% przedstawicieli personelu medycznego deklarowało korzystanie w swojej pracy z cyfrowych rozwiązań, w tym aplikacji mobilnych*. Nic w tym dziwnego, ponieważ nowoczesne programy na smartfony i tablety mają naprawdę dużo do zaoferowania. Co konkretnie? Sprawdźmy na przykładzie serii drWidget, cieszącej się niesłabnącą popularnością w środowisku medycznym.

Aplikacja mobilna następcą receptariusza

A dokładniej: aplikacja drWidget Baza Leków. To absolutny niezbędnik każdego lekarza, oferujący przeszło 19 tysięcy szczegółowych opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Szybka weryfikacja składu leku, sposobu stosowania lub odpłatności? A może trzeba przypomnieć sobie przeciwwskazania? To wszystko i o wiele więcej znajdziemy w aplikacji z serii drWidget. Dane zawarte w bazie są na bieżąco aktualizowane – w przypadku zmian na liście refundacyjnej, pojawienia się na rynku nowych produktów lub wycofania ze sprzedaży konkretnych preparatów.

Solidną porcję wiedzy o lekach oferuje również drWidget ChPL. Jak sugeruje nazwa, aplikacja zapewnia dostęp do oryginalnych Charakterystyk Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce. To obszerne dokumenty, ale drWidget ChPL umożliwia szybkie przeszukanie ich pod kątem określonych słów.

Nie dajmy się zaskoczyć groźnym interakcjom

Zapobiegliwy lekarz sprawdzi ryzyko ich wystąpienia w aplikacji mobilnej drWidget Interakcje, w której producent zamieścił ponad 35 tysięcy opisów interakcji. W wygodny sposób można tu zweryfikować cztery rodzaje oddziaływań: produkt-produkt, produkt-pożywienie, produkt-używki i produkt-czynniki zewnętrzne. Nie tylko ocenimy siłę i prawdopodobieństwo interakcji, lecz także zapoznamy się ze szczegółowymi opisami leków – w tym celu wystarczy skorzystać z przekierowania do aplikacji drWidget Baza Leków.

Systemy i kody w telefonie lekarza

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mobilnym lekarz ma wgląd do systemu eWUŚ z poziomu telefonu i bez trudu może zweryfikować, czy pacjentowi przysługuje prawo do korzystania ze świadczeń finansowanych przez NFZ. Potrzebna jest tylko odpowiednia aplikacja, taka jak drWidget eWUŚ. Aby korzystać z oferowanej przez nią funkcjonalności, należy mieć włączony internet i wprowadzić swoje dane logowania do systemu eWUŚ.

Producent serii drWidget postanowił również zapewnić lekarzom wygodny dostęp do Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych oraz bazy jednostek chorobowych według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Wystarczy pobrać odpowiednio – drWidget ICD-9 oraz drWidget ICD-10. Korzystając z praktycznych wyszukiwarek zamieszczonych w aplikacjach, możemy błyskawicznie dotrzeć do potrzebnych informacji.

Łatwiejsza praca dzięki interaktywnym narzędziom

Ponad 60 kalkulatorów medycznych oraz prawie 230 norm i skal oferuje seria drWidget. Po zainstalowaniu drWidget CalcMed na telefonie otrzymujemy m.in. kalkulatory pozwalające szybko obliczyć dawkę produktu dla dziecka i według masy ciała pacjenta, kalkulatory insulinooporności, kortykosteroidów, ROMA, ryzyka wieńcowego, regułę Parkland, formułę Ganzoniego, rotację opioidów itd. Aplikacja proponuje nie tylko kalkulatory, lecz także podstawowe informacje o produktach leczniczych dostępnych w polskich aptekach.

Natomiast gdy potrzebujemy skorzystać z norm i skal powszechnie stosowanych w medycynie, sięgnijmy po aplikację drWidget Normy i Skale. Znajdziemy tu narzędzia z 20 kategorii, takich jak geriatria, onkologia, psychiatria, układ krążenia, nerwowy, oddechowy, pokarmowy itp. Wystarczy wprowadzić dane pacjenta, a system ustosunkuje się do nich, np. podpowie, czy dane są w normie, czy nie.

Aplikacja wspiera także w nauce

A nawet dwie aplikacje: drWidget LEP i drWidget PES. Pierwsza dedykowana jest osobom przygotowującym się do Lekarskiego Egzaminu Końcowego, druga – do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Obie oferują testy z lat ubiegłych i liczne funkcjonalności, pozwalające dostosować sposób nauki do swoich potrzeb. Aplikacje zapamiętują uzyskane wyniki wraz z czasem rozwiązywania testu; swoje postępy w nauce możemy śledzić na czytelnych wykresach.

***

Reklama w popularnej aplikacji dla lekarzy? Tak, to możliwe. Zapytaj eksperta o dostępne formy promocji. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

*Dane z raportu Future Health Index 2019.

Artykuły związane z tematem

Marketingowe szaleństwo wokół Barbie

Szacuje się, że pochłonęło 150 milionów dolarów. Twórcy tego zamieszania postawili na omnichannel i wykazali się godną pochwały kreatywnością. Zajrzyj do artykułu i sprawdź, jakie działania zapewniły im sukces.

Link do źródła

Twitter to już przeszłość

Elon Musk postawił na rebranding - zmienił nazwę, logo i adres funkcjonującego od 2006 roku serwisu społecznościowego. Czy to dobre posunięcie? Sprawdź, co myślą eksperci na temat rebrandingu Twittera.

Link do źródła

Pseudomedycyna na celowniku

Szykują się zmiany na YouTube. Z serwisu ma zniknąć content, który jest niezgodny z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Pod lupę trafią między innymi treści dotyczące leczenia raka.

Link do źródła