Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Kilka porad na nowy rok

Cała seria świątecznych dni już za nami. Powoli wracamy do normalności - no, może z małą przerwą na ferie. Zanim na dobre wpadniesz w wir pracy, sprawdź, jakie porady na nowy rok przygotował dla Ciebie zespół Akademii LekSeek.

Ostatnie lata udowodniły, że pewnych rzeczy czy wydarzeń po prostu nie da się przewidzieć. Mimo to bacznie obserwujemy trendy oraz działania marketingowe firm farmaceutycznych i mamy pewne przemyślenia, którymi chcemy się dzisiaj z Tobą podzielić. Miej je na uwadze w rozpoczętym właśnie roku (później też ;)).

Śledź rozwój sztucznej inteligencji

ChatGPT – tę nazwę na pewno słyszałeś. Wszedł szturmem na rynek; jak podaje Wikipedia, w 5 dni zyskał ponad milion użytkowników. Chatbot zasiał lekki niepokój wśród copywriterów. Czy odbierze im pracę? Jeśli chodzi o język polski, to póki co może konkurować z człowiekiem jedynie w tworzeniu dość prostych tekstów.

Stykamy się z AI, gdy korzystamy z wyszukiwarki internetowej, nawigacja samochodowa prowadzi nas do celu, a na infolinii zamiast konsultanta przemawia cyfrowy asystent. A co z medycyną? Sztucznej inteligencji wystarczy dosłownie kilka sekund na analizę materiału biopsyjnego. Efekt: szybka i dokładna diagnoza. To nowoczesne oprogramowanie jest już używane w części Unii Europejskiej*.

Wielu ekspertów wymienia AI wśród wiodących trendów 2023 roku. Jeśli chcesz być na bieżąco, powinieneś śledzić jej rozwój i zastosowanie, szczególnie w medycynie. Zaglądaj na medkiosk.pl, a nie ominie Cię żaden ważny news.

Znajdź nowy – i rzecz jasna skuteczny – kanał komunikacji

Być może któryś z dostępnych kanałów uporczywie ignorowałeś. Reklamujesz się w programie do EDM, ale w newsletterze do jego użytkowników już nie? A to błąd, bo powinieneś działać całościowo. Tym bardziej, że użytkownicy cenią ów newsletter – jest dla nich źródłem informacji o nowościach w programie, a także wyjaśnia obsługę trudniejszych modułów i dostarcza newsy branżowe. Znajdzie się w nim miejsce na banner i artykuł sponsorowany.

Pamiętaj również, że jednym z trendów 2023 będą treści interaktywne. Wykaż się kreatywnością i skłoń swoich odbiorców do interakcji – Twój komunikat zostanie lepiej zapamiętany. Quiz, interaktywny landing page, a może dialog z wirtualnym asystentem? Pokombinuj i wyróżnij się na tle konkurencji.

Nie rezygnuj z usług redaktora językowego

Niestety w mediach można natknąć się na reklamy z błędami, także ortograficznymi. Tak, mowa o przekazach marketingowych firm farmaceutycznych. Zadbaj o profesjonalizm na każdym poziomie i nie rezygnuj z usług redaktora językowego albo chociaż korektora. Czym różnią się te dwie profesje? Korektor namierza i poprawia błędy ortograficzne, interpunkcyjne i typograficzne. Zakres pracy redaktora jest szerszy – oczyszcza tekst z błędów gramatycznych, leksykalnych, stylistycznych, składniowych, logicznych i merytorycznych.

Skoro zdaliśmy maturę z polskiego, to potrafimy pisać. Ale czy bezbłędnie? Wiedziałeś o tym, że w jednym tekście może być aż tyle rodzajów błędów? Nie oszczędzaj na redaktorze/ korektorze – takie usługi nie kosztują dużo, a mogą uchronić Cię przed wpadką. Oczywiście nie potrzebujesz pracownika na pełen etat; zajrzyj na branżowe grupy na Facebooku i nawiąż współpracę z wolnym strzelcem. Nie pożałujesz.

***

Potrzebujesz wsparcia w planowaniu kampanii reklamowej? Skontaktuj się ze swoim konsultantem. Jeśli jeszcze go nie masz, zajrzyj do zakładki “Kontakt”.

* Więcej informacji na temat oprogramowania znajdziesz TUTAJ.

Artykuły związane z tematem

Co się stało z Shopee?

Firma ogłosiła, że kończy działalność w Polsce i zamówienia można składać tylko do 13 stycznia. Dlaczego Shopee opuszcza nasz kraj? Sprawdź, co na ten temat sądzą eksperci.

Link do źródła

Przegląd kryzysów wizerunkowych

Powspominajmy kryzysy wizerunkowe z ostatnich 12 miesięcy. Zajrzyj do artykułu i przypomnij sobie, jakie afery wybuchały w sferach: publiczno-politycznej, firm i organizacji oraz wśród marek osobistych.

Link do źródła

Kampanie społeczne na szóstkę

Nie samymi kryzysami marketer żyje. Sprawdźmy zatem, co dobrego działo się w 2022 r., a mianowicie - które kampanie społeczne zasługują na pozytywne wyróżnienie.

Link do źródła