Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Asystent MyDr – wirtualny doradca lekarzy

Przekazuje informacje o nowościach w programie MyDr EDM, wskazówki na temat jego obsługi, ciekawostki z rynku służby zdrowia. Jest także świetnym nośnikiem reklamowym. Jeśli chcesz skutecznie dotrzeć do lekarzy ze swoim przekazem promocyjnym, to Asystent MyDr z pewnością Ci w tym pomoże.

Tytułem wstępu: MyDr EDM to popularny w środowisku medycznym program do prowadzenia EDM i zarządzania przychodnią. Wcześniej działał pod nazwą Gabinet drWidget i wzbudzał zainteresowanie lekarzy, ponieważ był darmowy i przetestowanie go nie wiązało się z żadnym ryzykiem. Liczne funkcjonalności, intuicyjna obsługa i gwarancja wsparcia technicznego na każdym etapie korzystania z Gabinetu drWidget sprawiały, że “testerzy” zostawali z nim na dłużej i w efekcie stał się cenionym i popularnym programem gabinetowym.

Oczywiście jako MyDr EDM aplikacja nadal jest darmowa, co jest jej niewątpliwym atutem, szczególnie w dobie inflacji i niekończących się podwyżek cen. Liczba użytkowników stale rośnie – są wśród nich interniści, lekarze rodzinni, ginekolodzy, pediatrzy, okuliści, kardiolodzy, neurolodzy i wielu innych specjalistów. Pracując przy użyciu programu, codziennie korzystają także z usług swojego wirtualnego doradcy: Asystenta MyDr.

Czym właściwie jest Asystent MyDr?

To połączenie poradnika i pomocy dla użytkowników. Asystent znajduje się na granatowym pasku po prawej stronie ekranu i proponuje lekarzom rozmowy, między innymi na tematy dotyczące obsługi programu. Można tu znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania, związane z różnymi funkcjonalnościami MyDr EDM. Na bieżąco przedstawiane są także pojawiające się w programie ulepszenia, zwiększające komfort obsługi.

Z Asystentem MyDr można porozmawiać również na szereg innych tematów. Przypomina on lekarzom o najważniejszych nowościach z rynku służby zdrowia i zmianach przepisów, wpływających na ich pracę. Podpowiada adresy stron internetowych, na których lekarze mogą znaleźć informacje przydatne w codziennym wypełnianiu obowiązków.

Jak to w praktyce wygląda?

Przykładowo, Asystent wyświetla dymek z tekstem: “Idź z duchem czasu i zapewnij pacjentom możliwość zdalnego umawiania wizyt. Na stronie internetowej swojej placówki medycznej umieść przycisk otwierający formularz do zapisów on-line”. Lekarz, jeśli ma wolną chwilę i chęć zgłębienia tematu, klika w dymek z pytaniem: “Jak to zrobić?”. Wówczas Asystent zwięźle wyjaśnia: “Użyj fragmentów przygotowanego przez nas kodu. Instrukcję postępowania znajdziesz w MyDr: ustawienia placówki -> rejestracja on-line -> wtyczka (tam też dostępna jest wersja testowa wtyczki)”. W kolejnym kroku lekarz może dowiedzieć się, czy wizyta umówiona przez pacjenta wymaga zatwierdzenia przez placówkę i właśnie tak toczy się rozmowa.

Asystent MyDr jako nośnik reklam

Również w tej funkcji sprawdza się idealnie. Asystent może polecić użytkownikom MyDr wybrany produkt jako rekomendowany w danej terapii, opowiedzieć o nowościach dostępnych w aptece bądź o zmianie w odpłatności za produkt związanej z jego pojawieniem się/ zniknięciem z listy refundacyjnej. Co istotne, użytkownicy programu pozytywnie oceniają reklamy widoczne w tej sekcji, nie są bowiem agresywne i przekazują informacje istotne z punktu widzenia lekarzy.

Jeśli forma dialogu Cię nie przekonuje, w miejscu Asystenta możesz zamieścić tradycyjny banner z ciekawą grafiką i contentem. Dobrym pomysłem jest dołączenie charakterystyki reklamowanego produktu leczniczego – użytkownik MyDr zobaczy ją po kliknięciu w banner i będzie mógł pobrać jako plik PDF.

***

Chcesz wiedzieć, jakie jeszcze sposoby promocji oferuje MyDr EDM? Zajrzyj TUTAJ.

Artykuły związane z tematem

Fun content w przekazie marketingowym

Pomaga się wyróżnić i zmniejszyć dystans między firmą a klientami. Nieprzemyślany może narobić więcej szkód niż pożytku, dlatego podczas tworzenia humorystycznego contentu należy przestrzegać kilku zasad.

Link do źródła

Workation - blaski i cienie

Biuro, home office, hybryda… Ale nie tylko. W XXI wieku łączymy obowiązki zawodowe z urlopem i pracujemy, będąc np. na tzw. rajskiej wyspie. Jakie są blaski i cienie workation? Czy ten tryb pracy jest dobry dla marketingowca?

Link do źródła

Zmieścić się w deadlinie

Jeśli nadzorowałeś powstawanie strony internetowej, to wiesz, jak żmudne jest to zadanie i jak łatwo o opóźnienia w realizacji projektu. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny poślizgów czasowych i jak im zapobiegać.

Link do źródła