Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Nieagresywna reklama – czy już ją stosujesz?

Kontynuujemy tematykę poruszoną w poprzednim wydaniu Akademii, zachęcając Cię do postawienia na cichą reklamę, dzięki której uzyskasz głośny wydźwięk. Jednak tym razem odbiorcą naszej nieagresywnej reklamy będzie nie pacjent, a lekarz i farmaceuta.

Jeśli chcesz przypomnieć sobie styczniowe wydanie Akademii, kliknij tutaj. W skrócie: pisaliśmy o tym, że wszechobecne, tradycyjne reklamy bywają irytujące dla Twoich klientów, dlatego warto rozważyć nieco mniej standardowe metody promocji. Zachęcaliśmy Cię, abyś zastanowił się, co możesz dać swoim potencjalnym klientom, tak zupełnie za darmo, przemycając przy tym subtelną reklamę.

Jeśli chcesz dotrzeć do lekarzy, daj im coś wartościowego. Co powiesz na bezpłatny kurs edukacyjny? Może przedstawisz lekarzom najnowsze doniesienia naukowe z zakresu medycyny albo najskuteczniejsze sposoby leczenia danej choroby? Gdzieś w tle umieścisz logo swojej firmy jako partnera projektu. To świetny sposób na budowanie dobrego wizerunku, podkreślającego Twoje kompetencje i wiedzę.

Kurs edukacyjny może mieć formę internetową. Dla odbiorcy to wygodne rozwiązanie – nauka w zaciszu własnego domu lub gabinetu, bez wychodzenia, o dowolnej porze. Tylko gdzie w internecie umieścić taki kurs? Niekoniecznie na łamach tradycyjnego serwisu internetowego. Do tego celu idealnie sprawdzi się program, z którego codziennie korzystają lekarze, np. Gabinet drWidget. Kilkanaście tysięcy lekarzy każdego dnia pracuje przy jego użyciu – prowadzą elektroniczne karty pacjentów, wystawiają e-zwolnienia i e-recepty, zarządzają grafikiem pracy placówki itp. W wolnych chwilach edukują się, korzystając z bezpłatnych kursów dostępnych w Gabinecie. Sprawdź, jak to wygląda, w wersji demonstracyjnej programu na www.drw.pl.

Oczywiście serwis internetowy również będzie dobrym miejscem dla kursów edukacyjnych. Trzeba tylko wybrać odpowiedni serwis – popularny wśród interesującej Cię grupy odbiorców, mający ich zaufanie, pozytywnie postrzegany. W środowisku farmaceutycznym właśnie taki jest apptekarz.pl. Nowoczesny i interaktywny, oferujący wszystko, czego potrzebuje farmaceuta. Zarówno treści informacyjne, jak i narzędzia przydatne w codziennej pracy. Tu także doszkalają się farmaceuci (zakładka „Kursy edukacyjne”).

Jeśli kurs edukacyjny nie przypadł Ci do gustu, to może zaoferuj swoim odbiorcom użyteczną aplikację mobilną? Zawierającą np. podręcznik albo kompendium wiedzy na dany temat. Lekarze i farmaceuci chętnie sięgają po aplikacje mobilne. O tych najlepszych możesz poczytać tutaj.

Cicha reklama nie poirytuje odbiorcy. Wręcz przeciwnie! Zapewni Ci sympatię potencjalnego klienta, który dzięki Tobie zyska cenną wiedzę, a Ciebie pozna jako eksperta. Żal nie wykorzystać tej metody promocji. Prawda?

Chcesz wdrożyć strategię sprzedaży
multichannel w swojej firmie?

Z LekSeek to nic prostszego!

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin. To właśnie dzięki temu możemy zaprojektować dla Ciebie wielokanałową kampanię i kompleksowo ją zrealizować. Bierzemy odpowiedzialność za każdy jej etap - począwszy od kreacji, przez opracowanie rozwiązań marketingowych i informatycznych aż po utrzymanie kontaktu z klientem.
Programowanie
Projektowanie
Analiza działań
Testowanie

Artykuły związane z tematem

Nowy produkt? Przygotuj idealną premierę

Zacznij od wymyślenia chwytliwej nazwy dla swojego produktu. Takiej, która zawojuje rynek polski i nie tylko. Przedstawiamy sześć wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio zaprezentować światu Twój nowy produkt.

Link do źródła

Hejt – reaguj i walcz

Szczególnie w mediach społecznościowych dużo jest hejtu – tam, gdzie nie spotykamy się twarzą w twarz z drugim, „żywym” człowiekiem. Jak sobie radzić z hejtem? Przeczytaj artykuł i poznaj rady ekspertów. Przydadzą się, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Link do źródła

Która branża wydała najwięcej na reklamę?

Według IMM – farmaceutyczna. Tak było w pierwszym miesiącu 2019 roku. Zajrzyj do raportu, a poznasz marki o największych wydatkach reklamowych i zobaczysz, jak branża farmaceutyczna wypada na tle innych branż.

Link do źródła