Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Na wakacje z aplikacją [TOP 3]

Aplikacja dopilnuje, aby w czasie urlopowych szaleństw pacjent nie zapomniał o przyjmowaniu leku stałego, wskaże drogę do apteki i zapewni dostęp do ulotek produktów leczniczych. Zajrzyj do artykułu i sprawdź, które medyczne aplikacje mobilne pacjenci już od lat zabierają ze sobą na wakacje.

Co trzeba wziąć na letni wyjazd? Oczywiście krem z filtrem (najlepiej SPF 50), czapkę/ kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, podręczną apteczkę, a w przypadku podróży zagranicznych: także kartę EKUZ. Oprócz ww. pakietu pacjentowi mogą się przydać trzy bezpłatne aplikacje medyczne. Czy już je znasz?

Alert! Najwyższa pora zażyć lek

W czasie urlopowych szaleństw łatwo zapomnieć o codziennych obowiązkach, takich jak przyjmowanie leków stałych. Dlatego warto zdać się na “przypominajkę” od aplikacji Weź dawkę. Aby ustawić alert, należy wprowadzić do systemu niezbędne dane, w tym nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania leku oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko naładować telefon i czekać na „przypominajkę” o konieczności zażycia kolejnej dawki lekarstwa. A jeśli opakowanie nagle się skończy, a my jesteśmy “w trasie”?

Którędy do apteki? Podpowie aplikacja

Najbliższą aptekę wskaże pacjentowi aplikacja o nazwie Ceny leków. Użytkownik znajdzie tu mapę Polski z zaznaczonymi aptekami i zweryfikuje ich dane, takie jak adresy i godziny otwarcia. Jak sugeruje nazwa aplikacji, oferuje ona coś jeszcze: pozwala sprawdzić ceny produktów leczniczych, a dodatkowo wskazuje ich zamienniki.

Zgubiona czy wyrzucona ulotka to żaden problem…

…gdy na telefonie mamy zainstalowaną aplikację Ulotki Leków. Dzięki niej w dowolnym momencie można przeglądać wyczerpujące opisy produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. W bazie uwzględniono wszystkie tego typu preparaty dostępne na polskim rynku – jest ich ponad 18 tysięcy.

Przy pomocy wyszukiwarki każdy użytkownik szybko i bez trudu znajdzie konkretny produkt. Po kliknięciu w jego nazwę otworzy się ulotka w formacie PDF, zawierająca wszystkie istotne informacje dotyczące preparatu (w tym m.in. działanie, dawkowanie, przeciwwskazania, ostrzeżenia czy stopnie odpłatności).

Komunikat dla pacjenta? Zamieść w aplikacji

Szukając dogodnych miejsc na reklamę produktu OTC, pomyśl o popularnych medycznych aplikacjach mobilnych, np. tych z naszego TOP 3. Twoi odbiorcy doceniają aplikacje, a zatem reklamy w nich umieszczone również mogą liczyć na pozytywny odbiór. Ważne, aby nie były agresywne ani nie przeszkadzały w użytkowaniu. Bannery, tj. małe podłużne paski na dole ekranu, mogą być widoczne na każdym widoku aplikacji, dzięki czemu w dyskretny sposób będą przypominać o sobie użytkownikowi.

Możesz również pokusić się o wypuszczenie na rynek własnej aplikacji mobilnej – branża farmaceutyczna często je wdraża jako jeden z elementów kampanii edukacyjno-informacyjnych. Takie podejście nikogo już nie dziwi, bo świadomy pacjent może być partnerem dla specjalisty, co w konsekwencji daje szansę na dłuższe życie w zdrowiu i oszczędności w opiece zdrowotnej. Każdy koncern farmaceutyczny, stawiający na e-zdrowie, powinien przekuć swoje wieloletnie doświadczenie w badaniach klinicznych i produkcji leków na mHealth. Eksperci z LekSeek Polska podkreślają, że mHealth wpływa na rozwój firmy, pomaga w tworzeniu nowych opcji terapeutycznych i pozwala być bliżej pacjenta.

***

Sprawdź, jak wygląda proces tworzenia idealnej aplikacji mobilnej -> KLIK.

Natomiast jeśli zainteresował Cię temat reklamy w już istniejącej aplikacji i chcesz porozmawiać ze specjalistą w tej dziedzinie, skontaktuj się z Działem Sprzedaży firmy LekSeek Polska.

Artykuły związane z tematem

Wakacyjna lektura dla marketera

No i się zaczęło! Sezon urlopowy oficjalnie został otwarty. Pakując walizkę, nie zapomnij o wartościowej lekturze. Jeśli brakuje Ci pomysłu, co by tu poczytać latem, sprawdź, jakie książki marketingowe polecają eksperci.

Link do źródła

Reklama w pociągu. Czy to się opłaca?

Według szacunków GUS, w naszym kraju pociągami podróżuje od 315 do 320 mln osób rocznie. To niemała grupa, której można zaprezentować reklamę w różnych formatach. Sprawdź jakich.

Link do źródła

Jak AI wpłynie na branżę reklamową?

Niekończący się dylemat: sztuczna inteligencja odbierze miejsca pracy czy okaże się cennym uzupełnieniem zespołu marketingowego? Przeczytaj, co na ten temat sądzą eksperci.

Link do źródła