Czas podsumować mijający rok. Zrobiliśmy przegląd artykułów, które ukazały się w Akademii LekSeek w ostatnich dwunastu miesiącach i wybraliśmy te, które warto sobie przypomnieć.
Na początku 2021 roku postanowiliśmy przyjrzeć się roli, jaką odgrywają media w edukacji zdrowotnej Polaków. Rozmawialiśmy z dziennikarzami medycznymi o tym, jak wygląda ww. edukacja i co decyduje o wyborze tematu. Zapytaliśmy, jakie działania podejmują, aby wesprzeć organizacje pacjenckie w dialogu, w walce o refundację terapii ratujących życie i poprawiających jego jakość. Zapis rozmowy znajdziesz w tym artykule.
Tematem głównym marcowego wydania Akademii były podcasty, czyli stosunkowo nowa forma marketingu o stale rosnącej popularności. Zdaniem Doroty Bieniek-Kaski, prezes LoveBrands Medical, Instytutu LB Medical, podcasty przejęły niejako rolę radia. Dziś możemy je nazywać „teatrem wyobraźni”. – Można więc zaryzykować stwierdzenie, że dzięki podcastom firmy i marki mogą przedostać się do wyobraźni słuchacza. Oczywiście, o ile będą robione z głową – mówi ekspert.
Zajrzyj do tego artykułu, jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego firmy farmaceutyczne powinny zainteresować się podcastami.
W kwietniu przyglądaliśmy się zmianom, jakie zaszły w związku z pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2. W kontekście systemu zdrowotnego mówi się, że pandemia przyspieszyła cyfryzację co najmniej o dekadę. Sprawdziliśmy zatem, jak twórcy oprogramowania odpowiedzieli na nowe potrzeby lekarzy i pacjentów.
Tutaj dostępny jest kwietniowy artykuł – dowiesz się z niego również, dlaczego aplikacja gabinetowa jest idealnym miejscem na Twoją reklamę.
Na półmetku 2021 roku wróciliśmy od tematu edukacji zdrowotnej Polaków, ale tym razem sprawdziliśmy, jak robią to lekarze. Jak się okazało, pomaga im system drNews – możesz go spotkać w poczekalniach przychodni i mniejszych praktyk lekarskich w całej Polsce. Jest wyświetlany na dużych ekranach, angażując osoby oczekujące na wizytę u lekarza, które dzięki krótkim blokom filmowym nie tylko przyjemniej spędzają czas, ale przede wszystkim poszerzają swoją wiedzę z zakresu zdrowia i medycyny.
W projekt zaangażowały się organizacje lekarskie i pacjenckie oraz firmy farmaceutyczne, które wspierają go w upowszechnianiu wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki chorób, ich objawów oraz możliwości leczenia. Szczegóły znajdziesz tutaj.
Na koniec polecamy dwa teksty poruszające tematykę newsletterów i mailingów. Zajrzyj do pierwszego (klik), jeśli chcesz poznać TOP 5 newsletterów czytanych przez lekarzy. Drugi artykuł polecamy osobom stojącym przed trudnym zadaniem stworzenia mailingu i szukającym podpowiedzi, jak zrobić to dobrze.