Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Jak reklamować się po wakacjach?

Pourlopowy powrót do służbowych obowiązków ułatwiają newslettery - pozwalają nadrobić zaległości i szybko zorientować się, co nowego w branży. Mowa nie o jakichś przypadkowych newsletterach, ale o tych specjalistycznych, które od lat są w obiegu: oferują wartościowy content i zgromadziły pokaźne grono stałych czytelników. To może być idealne miejsce na Twoją reklamę.

Na początek kilka informacji ogólnych o newsletterach, na przykładzie tych tworzonych przez nas. Ukazują się regularnie niczym wiadomości w TV. Odbiorcy doskonale wiedzą, że we wtorkowy poranek w ich skrzynce pojawi się Express, zaś w ostatnią sobotę miesiąca – Nowe Technologie, oferując solidną porcję branżowej wiedzy.

A propos contentu – musi być wartościowy, żadne tam lanie wody. Robimy prasówkę i wybieramy najważniejsze newsy z Polski i świata. Czytelnikom pokazujemy tylko zajawki artykułów – niech sami zdecydują, który temat chcą zgłębić. Wszystkie materiały newslettera porządkuje i trzyma w ryzach dość minimalistyczny, a jednocześnie miły dla oka projekt graficzny.

A teraz konkrety, które na pewno chcesz znać. Jakie newslettery czytają lekarze? Oto nasze TOP 5:

Newsletter Express. Dedykowany lekarzom różnych specjalizacji. To regularnie wysyłana porcja wiedzy z zakresu szeroko pojętej medycyny i systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Newsletter Expert. Skierowany jest do lekarzy konkretnej specjalizacji – zawiera informacje i materiały ukierunkowane na daną dziedzinę medycyny. Dociera do specjalistów z takich dziedzin, jak chirurgia i ortopedia, dermatologia, ginekologia, kardiologia, medycyna rodzinna, neurologia, okulistyka, pediatria i psychiatria.

Nowe Technologie. Jak wskazuje nazwa, to newsletter adresowany do pasjonatów nowych technologii. Można tutaj znaleźć artykuły o innowacyjnych rozwiązaniach i ich wykorzystaniu w różnych dziedzinach medycyny.

Gabinet News. Trafia do użytkowników Gabinetu drWidget. Bardzo użyteczny newsletter – informuje lekarzy o nowościach w programie i wyjaśnia obsługę trudniejszych modułów.

Dr100 News. Podobny do poprzednika, z tym że adresatami są stomatolodzy korzystający z programu dr100 i to jego dotyczą zamieszczane tutaj materiały.

Jak reklamować się w newsletterze? Masz do dyspozycji artykuł sponsorowany i banner reklamowy. O tym pierwszym przeczytasz co nieco tutaj. Decydując się na banner, zadbaj o ładną grafikę i krótki, chwytliwy tekst, który przyciągnie uwagę odbiorców newslettera. Najlepiej będzie, jak stworzenie bannera powierzysz specjalistom.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach promocji w newsletterach? Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży.

Artykuły związane z tematem

Pułapki influencer marketingu

Firmy chętnie współpracują z influencerami. Niestety zdarza się, że influencerzy w swoich działaniach łamią prawo. Kto wówczas odpowiada? Influencer, agencja czy podmiot reklamujący się?

Link do źródła

Zdobyć uwagę odbiorców

Czym jest uwaga z psychologicznego punktu widzenia? Jak ją zmierzyć? Wykorzystaj wiedzę o uwadze podczas planowania kampanii. Sprawdź szczegóły w artykule.

Link do źródła

Zadbaj o design swojego produktu

91% uczestników badania, podejmując decyzje zakupowe, zwraca uwagę na wygląd opakowania produktu. Projektując opakowanie, postaw na innowacyjność i kreatywność.

Link do źródła