Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Świadomy pacjent z drNews

Kilkadziesiąt placówek medycznych z całej Polski włączyło się w inicjatywę stworzoną z myślą o pacjentach. DrNews, bo tak nazywa się projekt, ma przede wszystkim zwiększyć świadomość Polaków na temat zdrowia i czynników ryzyka chorób.

DrNews, czyli system komunikacji wizualnej w poczekalniach placówek medycznych, to nowa inicjatywa firmy LekSeek.

DrNews zakłada wyświetlanie informacji o tematyce przede wszystkim zdrowotnej na ekranach umieszczonych w przychodniach. W projekt zaangażowały się  już organizacje pacjenckie i firmy farmaceutyczne dbające o bezpieczeństwo lekowe Polaków. –  Nasze informacje są skierowane do pacjentów, którzy oczekują na wizytę u lekarza. To pilotaż, w którego zaangażowało się już 20 placówek POZ z całej Polski – mówi Katarzyna Grabowska, Key Account Manager w LekSeek Polska.

Zdrowie w świadomości Polaków

DrNews to odpowiedź na niezadowalającą wiedzę Polaków na temat zdrowia i największych zagrożeń z nim związanych. Taki obraz naszego społeczeństwa pokazuje raport „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania” (2018 r.) przygotowany przez NIZP-PZH. – Raport to swego rodzaju alarm informujący o potrzebie edukacji prozdrowotnej. Wspólnie z naszymi partnerami chcemy pokazać, jak Polacy powinni dbać o swoje zdrowie, co jest dla nich dobre, a co niebezpieczne – tłumaczy Dominik Kieda, dyrektor EDM w LekSeek. I dodaje: Dzięki profilowi naszej firmy dysponujemy aktualnymi i kluczowymi newsami ze świata medycyny. Treści są tworzone w oparciu o rzetelne źródła i we współpracy z ekspertami.

>>> ZOBACZ TEŻ: Artykuł sponsorowany, czyli jak dogonić króliczka? 

Idealnym narzędziem pozwalającym wykorzystać tę bazę informacji okazał się system komunikacji wizualnej w poczekalniach, czyli drNews. Takie rozwiązanie pomaga w zbudowaniu relacji z pacjentem, a także wspiera lekarzy, na których spoczywa nie tylko odpowiedzialność leczenia, ale także edukacji.  – W naszym portfolio mamy rozwiązania dla lekarzy i pacjentów, które stale poszerzamy o nowe produkty. Tworząc drNews, chcieliśmy być bliżej pacjenta, którego potrzeby są najważniejsze w procesie terapeutycznym  – mówi Katarzyna Grabowska. – DrNews to naturalna wypadkowa działań podejmowanych przez firmę LekSeek. Naszą misją jest równoległe dotarcie do pacjenta i lekarza, w celu promocji rozwiązań polepszających leczenie pierwszego i ułatwiających pracę drugiego ­– kontynuuje Dominik Kieda.

Jakie informacje w drNews?

Materiały wykorzystywane w drNews mogą być w różnej formie, m.in. krótkiego komunikatu, grafiki czy też filmu.

Wiodącą tematyką ma być zdrowie, które jest niezwykle ważne dla Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta postulującego wprowadzenie w szkołach przedmiotu wiedzy o zdrowiu. W ramach zajęć mogłyby być poruszone m.in. zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia, z jednostkami chorobowymi czy też z prawami pacjenta. W takim kierunku zmierza również drNews.  –  Chcemy edukować pacjentów poprzez treści dotyczące profilaktyki i nowych możliwości terapeutycznych. Planujemy także upowszechniać wiedzę o cyfrowych rozwiązaniach w służbie zdrowia, które usprawniają system i wpływają na jakość leczenia Polaków. Swój przekaz kierujemy do zróżnicowanej grupy ­  młodych osób, rodziców z dziećmi i seniorów – tłumaczy Key Account Manager. – Jest to projekt przeznaczony dla placówek medycznych, które chcą podnieść standard obsługi swoich pacjentów – podsumowuje dyrektor EDM.

>>> ZOBACZ TEŻ: Dajmy się poznać w 100%: Moc targów i konferencji medycznych 

Dodajmy, że treści zamieszczane na monitorach są personalizowane pod konkretną placówkę. To oznacza, że mogą się na nich wyświetlać wiadomości stricte związane z przychodnią, np. według wybranych specjalizacji czy informacje o zmianach godzin przyjęć do lekarzy.

Kontakt do ekspertów:

Katarzyna Grabowska

Key Account Manager w LekSeek Polska

e-mail: k.grabowska@lekseek.com

tel. 723 310 200

Dominik Kieda

Dyrektor EDM w LekSeek Polska

e-mail: d.kieda@lekseek.com

Oferta firmy LekSeek.

Autor zdjęć: Tomasz Kocot.

Artykuły związane z tematem

E-mail zwiększa konwersje

73 proc. marketerów twierdzi, że e-mail jest najlepszym kanałem pod kątem zwrotu z inwestycji.

Link do źródła

Cenne informacje o kliencie?

Precyzyjne poznanie grupy docelowej pozwala na zbudowanie odpowiedniego przekazu.

Link do źródła

Social media rosną w siłę

W 2020 roku zwiększą się wydatki na reklamę w internecie. Tak wynika z najnowszej 6. edycji corocznego badania branży marketingowej Getting Media.

Link do źródła