Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Koronawirus zmienił marketing [PODSUMOWANIE 2020]

Social media a firmy farmaceutyczne, marketing w czasach zagrożenia koronawirusem, aplikacje wspierające promocję produktów i siła tkwiąca w blogerach medycznych - między innymi o tym pisaliśmy w 2020 roku!

Jeszcze na początku 2020 roku portale branżowe rozpisywały się, jakie narzędzia będą niezbędne i skuteczne w komunikacji marketingowej. Nikt wtedy nie wiedział, że trendy marketingowe będzie dyktować pandemia wywołana koronawirusem.

Marketing wywrócony do góry nogami?

Już w marcu było wiadomo, że absolutnym “must have” efektywnej komunikacji marketingowej będą działania on-linowe. Do sieci przeniosły się m.in. konferencje branżowe, a reklamodawcy stali się jeszcze bardziej otwarci na działania w internecie (np. publikacje i reklamy na stronach internetowych, bannery w aplikacjach medycznych).

W naszym rocznym zestawieniu również nie zabraknie materiałów, w których podpowiadaliśmy, jak budować markę produktu czy też firmy w czasach zagrożenia koronawirusem.

Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, materiałów z Akademii LekSeek.

Zaczynamy od marca, czyli od momentu, kiedy to znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Wtedy już było wiadomo, że marketing on-line stał się podstawowym środkiem przekazu. W artykule “Koronawirus: marketing on-line nie śpi” podpowiadaliśmy, jak odnaleźć się w czasach epidemii i wzbić na wyżyny popularności.

Do tematu koronawirusa powróciliśmy jeszcze w sierpniu, gdy po kilku miesiącach zrobiliśmy podsumowanie tego, jak branża farmaceutyczna radzi sobie w czasach kryzysu. – Sektor farmaceutyczny jest jednym z najbardziej dojrzałych pod względem przygotowania się do sytuacji kryzysowych – powiedziała Dorota Bieniek-Kaska, prezes LoveBrands Relations, w artykule “Firmy farmaceutyczne zdały egzamin z COVID-19”.

W roku 2020 wraz z naszymi ekspertami pisaliśmy o nowych rozwiązaniach firmy LekSeek: drNewsie, czyli systemie informacyjnym dedykowanym placówkom medycznym oraz aplikacji mobilnej Leki Ciąża Plus, która powstała z myślą o personelu medycznym i przyszłych mamach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych dwóch projektach, to koniecznie przeczytajcie: “DrNews dla sektora medycznego. Dlaczego warto?” i “Reklamodawcy kochają aplikacje mobilne”.

Akademia LekSeeka budowana wspólnie z ekspertami zewnętrznymi

Warto podkreślić, że w tym roku zmieniliśmy trochę Akademię LekSeekową. Nadal informujemy firmy farmaceutyczne o naszych nowoczesnych rozwiązaniach IT i wsparciu marketingowo-reklamowym. Jednak to nie wszystko!

Swoją wiedzą postanowili się także podzielić eksperci zewnętrzni, wśród nich są m.in. prawnicy, prezesi agencji public relations, digital managerowie i blogerzy.

Dzięki nim w mijającym roku mogliśmy dostarczyć Wam dużą dawkę informacji z zakresu: prawa farmaceutycznego (“Kompendium wiedzy prawniczej: co wolno firmom farmaceutycznym? [WYWIAD]”, “Firmy farmaceutyczne: social media a prawo [WYWIAD]”), social mediów (“Social media: Strategia to priorytet, a nie trendy [WYWIAD]”), pozycjonowania stron internetowych (“Rola SEO w budowaniu pozycji firm farmaceutycznych [WYWIAD]”) czy też blogowania medycznego (“Blogerzy medyczni: po pracy do sieci”, “Blogowanie zbliża do pacjenta [WYWIAD]”).                 

Dziękujemy wszystkim ekspertom za podzielenie się swoją wiedzą. Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku!

Artykuły związane z tematem

Rok 2020 należał do aplikacji...

Najczęściej pobieraną aplikacją w 2020 roku był TikTok.

Link do źródła

CSR: droga do sukcesu

Dlaczego CSR jest tak ważny dla firm? Sprawdź!

Link do źródła

Bezpieczna reklama

Rada Reklamy zachęca do korzystania z programu oceniajacego reklamę.

Link do źródła