W 2022 roku obchodziliśmy 30-lecie pierwszego SMS-a. Jaka była jego treść? “Merry Christmas”; wiadomość otrzymał Richard Jarvis od brytyjskiego operatora. Po trzech dekadach SMS-y nadal wzbudzają wiele emocji i należą do skutecznych działań marketingowych. Badania pokazują, że przeciętna osoba spogląda na swój telefon aż 150 razy dziennie, a średni czas odpowiedzi na wiadomość SMS to zaledwie 90 sekund. Kampanie z ich wykorzystaniem osiągają imponujące wskaźniki Open Rate. Chcesz wiedzieć jakie? Zajrzyj do styczniowego wydania Akademii.
Po więcej inspiracji marketingowych dedykowanych branży farmaceutycznej odsyłamy Cię do artykułu opublikowanego w lutym. Wtedy to nie tylko podrzuciliśmy Ci garść pomysłów na promocję, lecz także przestrzegaliśmy przed błędami. Szkoda czasu (i pieniędzy) na naukę na własnych potknięciach – ucz się na cudzych!
Na półmetku 2022 roku postanowiliśmy przyjrzeć się roli, jaką odgrywają media w edukacji zdrowotnej Polaków. Rozmawialiśmy z dziennikarzami medycznymi o tym, jak wygląda ww. edukacja i co decyduje o wyborze tematu. Zapytaliśmy, jakie działania podejmują, aby wesprzeć organizacje pacjenckie w dialogu, w walce o refundację terapii ratujących życie i poprawiających jego jakość. Zapis rozmowy znajdziesz w tym artykule.
W lipcu chcieliśmy Ci pokazać, jakie zalety może mieć reklama w popularnym wśród lekarzy programie do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i zarządzania przychodnią. Takie reklamy stanowią integralną część programu, nie są więc dominujące, nie rozpraszają ani nie przeszkadzają w codziennej pracy. Wręcz przeciwnie – treści promocyjne są odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkowników, wspomagają ich w podejmowaniu decyzji terapeutycznych, przyczyniając się do właściwego diagnozowania i leczenia pacjentów.
Jest kilka sposobów na nieagresywną promocję w programie do EDM. Jeśli jeszcze ich nie znasz, przeczytaj ten tekst.
Pod koniec wakacji zachęcaliśmy Cię, abyś we wrześniu zaangażował się w działania edukacyjne – to zawsze +100 punktów do Twojego wizerunku eksperta. Niezależnie od tego, czy akcję edukacyjną skierujesz do lekarzy czy pacjentów, musisz zadbać nie tylko o wartościową treść materiałów dydaktycznych, lecz także o ich przystępną formę. Swoją wiedzą dziel się w sprawdzonych kanałach komunikacji – sprawdź jakich (KLIK).
Na koniec podrzucamy pomysł na nietypową reklamę, tj. z wykorzystaniem wirtualnego asystenta lekarzy. Może on polecić wybrany produkt jako rekomendowany w danej terapii, opowiedzieć o nowościach dostępnych w aptece bądź o zmianie w odpłatności za produkt związanej z jego pojawieniem się/ zniknięciem z listy refundacyjnej. Kliknij TUTAJ i dowiedz się, jak skorzystać z usług asystenta.
***
To by było na tyle w 2022 roku. Powoli go żegnamy i z entuzjazmem patrzymy w przyszłość. Jakie trendy marketingowe przyniesie 2023 rok? O tym już wkrótce. Udanego sylwestra!