Newsletter od ekspertów

dla profesjonalistów

Akademia LekSeek to kompendium wiedzy na temat marketingowych kampanii multichannelowych.

Co się działo w 2022 roku? [PODSUMOWANIE]

Czas podsumować mijający rok. Zrobiliśmy przegląd artykułów, które ukazały się w Akademii LekSeek w ostatnich dwunastu miesiącach i wybraliśmy te, które warto sobie przypomnieć.

W 2022 roku obchodziliśmy 30-lecie pierwszego SMS-a. Jaka była jego treść? “Merry Christmas”; wiadomość otrzymał Richard Jarvis od brytyjskiego operatora. Po trzech dekadach SMS-y nadal wzbudzają wiele emocji i należą do skutecznych działań marketingowych. Badania pokazują, że przeciętna osoba spogląda na swój telefon aż 150 razy dziennie, a średni czas odpowiedzi na wiadomość SMS to zaledwie 90 sekund. Kampanie z ich wykorzystaniem osiągają imponujące wskaźniki Open Rate. Chcesz wiedzieć jakie? Zajrzyj do styczniowego wydania Akademii.

Po więcej inspiracji marketingowych dedykowanych branży farmaceutycznej odsyłamy Cię do artykułu opublikowanego w lutym. Wtedy to nie tylko podrzuciliśmy Ci garść pomysłów na promocję, lecz także przestrzegaliśmy przed błędami. Szkoda czasu (i pieniędzy) na naukę na własnych potknięciach – ucz się na cudzych!

Na półmetku 2022 roku postanowiliśmy przyjrzeć się roli, jaką odgrywają media w edukacji zdrowotnej Polaków. Rozmawialiśmy z dziennikarzami medycznymi o tym, jak wygląda ww. edukacja i co decyduje o wyborze tematu. Zapytaliśmy, jakie działania podejmują, aby wesprzeć organizacje pacjenckie w dialogu, w walce o refundację terapii ratujących życie i poprawiających jego jakość. Zapis rozmowy znajdziesz w tym artykule.

W lipcu chcieliśmy Ci pokazać, jakie zalety może mieć reklama w popularnym wśród lekarzy programie do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i zarządzania przychodnią. Takie reklamy stanowią integralną część programu, nie są więc dominujące, nie rozpraszają ani nie przeszkadzają w codziennej pracy. Wręcz przeciwnie – treści promocyjne są odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkowników, wspomagają ich w podejmowaniu decyzji terapeutycznych, przyczyniając się do właściwego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Jest kilka sposobów na nieagresywną promocję w programie do EDM. Jeśli jeszcze ich nie znasz, przeczytaj ten tekst.

Pod koniec wakacji zachęcaliśmy Cię, abyś we wrześniu zaangażował się w działania edukacyjne – to zawsze +100 punktów do Twojego wizerunku eksperta. Niezależnie od tego, czy akcję edukacyjną skierujesz do lekarzy czy pacjentów, musisz zadbać nie tylko o wartościową treść materiałów dydaktycznych, lecz także o ich przystępną formę. Swoją wiedzą dziel się w sprawdzonych kanałach komunikacji – sprawdź jakich (KLIK).

Na koniec podrzucamy pomysł na nietypową reklamę, tj. z wykorzystaniem wirtualnego asystenta lekarzy. Może on polecić wybrany produkt jako rekomendowany w danej terapii, opowiedzieć o nowościach dostępnych w aptece bądź o zmianie w odpłatności za produkt związanej z jego pojawieniem się/ zniknięciem z listy refundacyjnej. Kliknij TUTAJ i dowiedz się, jak skorzystać z usług asystenta.

***

To by było na tyle w 2022 roku. Powoli go żegnamy i z entuzjazmem patrzymy w przyszłość. Jakie trendy marketingowe przyniesie 2023 rok? O tym już wkrótce. Udanego sylwestra!

Artykuły związane z tematem

Ucz się na cudzych potknięciach

Jak to mówią: nie myli się ten, kto nic nie robi. Wpadki zdarzają się każdemu, także influencerom. W ich przypadku jeden nieprzemyślany post może spowodować katastrofę wizerunkową. Zajrzyj do artykułu i sprawdź, jakie potknięcia zaliczyli influencerzy w 2022 roku.

Link do źródła

Poznaj trendy panujące w mediach społecznościowych

TikTok rośnie w siłę i spycha z podium Twittera, krótkie i długie materiały wideo cieszą się popularnością, starsi internauci coraz więcej czasu poświęcają na social media - to kilka aktualnych trendów. Jeśli chcesz poznać więcej, przeczytaj artykuł.

Link do źródła

Lektura na czas przerwy świątecznej

Okres świąteczno-noworoczny to idealny moment na nadrobienie zaległości czytelniczych. Czy planując swoją listę lektur, bierzesz pod uwagę publikacje branżowe? Jeśli tak, to sprawdź koniecznie, jakie książki polecają marketerom eksperci.

Link do źródła